Finder (6.x-1.19) - en to he translation catalogue (59 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Status
he: מצב

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Delete
he: מחיקה

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Author
he: מחבר/ת

en: Cancel
he: ביטול

en: Description
he: תיאור

en: Language
he: שפה

en: Log
he: יומן פעילות

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: Go
he: קדימה

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: None
he: ללא

en: This action cannot be undone.
he: לא ניתן לבטל פעולה זו.

en: Weight
he: משקל

en: Required
he: נדרש

en: Name
he: שם

en: Import
he: יבוא

en: Views
he: היבטים

en: Format
he: פורמט

en: Path
he: מיקום

en: Teaser
he: תקציר

en: Text
he: טקסט

en: Mail
he: מייל

en: User
he: משתמש

en: Created
he: נוצר

en: Node
he: פריט תוכן

en: Active
he: פעיל

en: Comment
he: תגובה

en: Published
he: מפורסם

en: Advanced
he: מתקדם

en: Role
he: תפקיד

en: Rows
he: שורות

en: Existing Views
he: היבטים קיימים

en: Default Views
he: היבטי ברירת מחדל

en: Arguments
he: ארגומנטים

en: Defaults
he: ברירות מחדל

en: Delimiter
he: מפריד

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: Changed
he: השתנה

en: Relationships
he: יחסים

en: Sticky
he: דביק

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: PHP Code
he: קוד PHP

en: Check boxes/radio buttons
he: תיבות סימון/לחצני אפשרויות

en: Form
he: טופס

en: Pager
he: דפדוף

en: Translate
he: תרגום

en: Element
he: אלמנט

en: Autocomplete matching
he: השלמה אוטומטית

en: Translate interface
he: תרגום הממשק

en: Taxonomy term name.
he: שם מושג הטקסונומיה.

en: Autocomplete textfield
he: שדה טקסט עם השלמה אוטומטית

en: Max length
he: אורך מקסימלי
