Finder (6.x-1.2) - en to ro translation catalogue (53 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Body
ro: Conținut

en: Status
ro: Stare

en: Suffix
ro: Sufix

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Type
ro: Tip

en: Author
ro: Autor

en: Cancel
ro: Anulare

en: Description
ro: Descriere

en: Language
ro: Limba

en: Log
ro: Jurnal

en: Taxonomy
ro: Taxonomie

en: Go
ro: Mergi

en: Edit
ro: Editați

en: Size
ro: Mărime

en: None
ro: Nimic

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Required
ro: Necesar

en: Name
ro: Nume

en: Path
ro: Cale

en: Advanced settings
ro: Setări avansate

en: Mail
ro: E-mail

en: User
ro: Utilizator

en: Created
ro: Creat

en: Node
ro: Nod

en: Active
ro: Activ

en: Comment
ro: Comentariu

en: Published
ro: Publicat

en: Term
ro: Termen

en: Role
ro: Rol

en: Rows
ro: Rânduri

en: Existing Views
ro: View-uri existente

en: Default Views
ro: Vizualizări implicite

en: Arguments
ro: Argumente

en: Defaults
ro: Implicite

en: Delimiter
ro: Delimitator

en: Moderate
ro: Moderează

en: Select list
ro: Listă selecţie

en: Changed
ro: Schimbat

en: Results page
ro: Pagina de rezultate

en: Sticky
ro: Lipicios

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Check boxes/radio buttons
ro: Casetele de selectare/butoane radio

en: Pager
ro: Paginator

en: Translate
ro: Traducere

en: Autocomplete matching
ro: Potrivire completare automată

en: Sort options
ro: Opțiuni de sortare

en: Displays
ro: Afișări

en: Taxonomy terms are attached to nodes.
ro: Termenii taxonomiei sunt atașați la nod.

en: Elements
ro: Elemente

en: Views settings
ro: Setările vizualizării
