Finder (6.x-1.24) - en to ur translation catalogue (20 entries)

en: Title
ur: عنوان

en: Body
ur: متن

en: Status
ur: حالت

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Suffix
ur: لاحقہ

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Author
ur: مصنف

en: Cancel
ur: منسوخ کریں

en: Description
ur: وضاحت

en: Language
ur: زبان

en: Log
ur: لاگ

en: This action cannot be undone.
ur: یہ عمل ناقابلِ واپسی ہے۔

en: Weight
ur: وزن

en: Import
ur: درآمد کریں

en: Path
ur: پاتھ

en: Text
ur: متن

en: Mail
ur: مراسلہ

en: Default value
ur: طے شدہ قدر
