Finder (6.x-1.8) - en to fa translation catalogue (61 entries)

en: Title
fa: عنوان

en: Body
fa: بدنه

en: Status
fa: وضعیت

en: Prefix
fa: پیشوند

en: Suffix
fa: پسوند

en: Delete
fa: حذف

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Author
fa: نویسنده

en: Cancel
fa: لغو

en: Description
fa: شرح

en: Language
fa: زبان

en: Log
fa: گزارش

en: Taxonomy
fa: طبقه‌بندی

en: Go
fa: برو

en: Edit
fa: ویرایش

en: Size
fa: اندازه

en: None
fa: هیچ

en: This action cannot be undone.
fa: این عمل برگشت‌پذیر نیست.

en: Weight
fa: وزن

en: Required
fa: اجباری

en: Name
fa: نام

en: Import
fa: ورود

en: Views
fa: نماها

en: Format
fa: قالب‌بندی

en: Path
fa: مسیر

en: Teaser
fa: خلاصه

en: Text
fa: متن

en: Mail
fa: ارسال نامه

en: User
fa: کاربر

en: Created
fa: ایجاد گردید

en: Node
fa: محتوا

en: Active
fa: فعال

en: Comment
fa: دیدگاه

en: Published
fa: منتشر شده

en: Advanced
fa: پیشرفته

en: Role
fa: نقش

en: Rows
fa: ردیف‌ها

en: Existing Views
fa: نماهای موجود

en: Default Views
fa: نماهای پیش‌فرض

en: Arguments
fa: آرگومان‌ها

en: Defaults
fa: پیش‌فرض‌ها

en: minutes
fa: دقیقه

en: Find
fa: پیدا کن

en: Moderate
fa: مدیریت

en: Select list
fa: فهرست انتخاب

en: Fade
fa: محو شدن

en: Slide
fa: لغزیدن

en: Changed
fa: تغییر یافته

en: Sticky
fa: ماندگار

en: Default value
fa: مقدار پیش‌فرض

en: PHP Code
fa: کد PHP

en: Check boxes/radio buttons
fa: چک باکس/رادیویی

en: Form
fa: فرم

en: Pager
fa: صفحه‌بند

en: Translate
fa: ترجمه

en: Autocomplete matching
fa: تطابق خودکار

en: Translate interface
fa: ترجمه محیط کاربری

en: Elements
fa: عنصرها

en: - Select an element type -
fa: - یک نوع عنصر را انتخاب کنید -

en: - No element types to choose from -
fa: - عنصری برای انتخاب موجود نیست
