Fivestar (6.x-1.20) - en to it translation catalogue (24 entries)

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Disabled
it: Disattivato

en: None
it: Nessuno

en: none
it: nessuno

en: Preview
it: Anteprima

en: Default
it: Predefinito

en: hidden
it: nascosto

en: Good
it: Buono

en: Custom
it: Personalizzato

en: Average
it: Media

en: Code
it: Codice

en: Select list
it: Elenco di selezione

en: Color scheme
it: Schema colori

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Rate
it: Aliquota

en: Color set
it: Combinazione di colori

en: Yellow
it: Giallo

en: Blue Lagoon (default)
it: Laguna Blu (predefinito)

en: Poor
it: Scarso

en: Average: <span>!stars</span>
it: Media: <span>!stars</span>

en: Saving your vote...
it: Salvataggio del voto in corso...

en: <span>@count</span> vote | <span>@count</span> votes
it[0]: <span>@count</span> voto
it[1]: <span>@count</span> voti
