Spider Flash Calendar (6.x-1.3) - en to it translation catalogue (57 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Delete
it: Elimina

en: Content
it: Contenuto

en: Type
it: Tipo

en: Cancel
it: Annulla

en: Priority
it: Priorità

en: Yes
it: Sì

en: Date
it: Data

en: Save
it: Salva

en: Sunday
it: Domenica

en: Monday
it: Lunedì

en: Tuesday
it: Martedì

en: Wednesday
it: Mercoledì

en: Thursday
it: Giovedì

en: Friday
it: Venerdì

en: Saturday
it: Sabato

en: Time
it: Data e ora

en: Event
it: Evento

en: Text
it: Testo

en: Theme
it: Tema

en: From
it: Da

en: Published
it: Pubblicato

en: Calendar
it: Calendario

en: Mon
it: Lun

en: Tue
it: Mar

en: Wed
it: Mer

en: Thu
it: Gio

en: Fri
it: Ven

en: Sat
it: Sab

en: Sun
it: Dom

en: January
it: Gennaio

en: February
it: Febbraio

en: March
it: Marzo

en: April
it: Aprile

en: May
it: Mag

en: June
it: Giugno

en: July
it: Luglio

en: August
it: Agosto

en: September
it: Settembre

en: October
it: Ottobre

en: November
it: Novembre

en: December
it: Dicembre

en: Jan
it: Gen

en: Jun
it: Giu

en: Jul
it: Lug

en: Aug
it: Ago

en: Sep
it: Set

en: Oct
it: Ott

en: Dec
it: Dic

en: Days
it: Giorni

en: Months
it: Mesi

en: New
it: Nuovo

en: Themes
it: Temi

en: Apply
it: Applica

en: Publish
it: Pubblica

en: Unpublish
it: Non pubblicare

en: Years
it: Anni
