Force Password Change (6.x-3.4) - en to hi translation catalogue (17 entries)

en: Submit
hi: जमा करें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Username
hi: प्रयोक्ता का नाम

en: Yes
hi: हाँ

en: No
hi: नहीं

en: Weight
hi: मान

en: Name
hi: नाम

en: days
hi: दिन

en: Never
hi: कभी नहीं,कदापि नहीं

en: Details
hi: विस्तृत सूचना

en: Role
hi: भूमिका

en: locked
hi: तालाबंद

en: day
hi: दिन

en: year
hi: वर्ष

en: hour
hi: घंटा

en: edit permissions
hi: अनुमति बदलें

en: edit role
hi: दायित्व बदलें
