Form Builder (6.x-0.7) - en to he translation catalogue (84 entries)

en: Title
he: כותרת

en: Body
he: תוכן

en: Save configuration
he: שמירת תצורה

en: Markup
he: מרקאפ

en: Prefix
he: קידומת

en: Suffix
he: סיומת

en: Remove
he: הסרה

en: Description
he: תיאור

en: Taxonomy
he: סיווגים

en: File
he: קובץ

en: Edit
he: עריכה

en: Size
he: גודל

en: Number
he: מספר

en: Weight
he: משקל

en: Image
he: תמונה

en: Required
he: נדרש

en: Import
he: יבוא

en: Export
he: יצוא

en: Save
he: שמירה

en: Update
he: עדכון

en: Path
he: מיקום

en: Vocabularies
he: אוצרות מילים

en: Display
he: תצוגה

en: Menu
he: תפריט

en: Please contact the site administrator.
he: צור קשר עם מנהל האתר.

en: Configure
he: הגדרות

en: Options
he: אפשרויות

en: Parent item
he: שורת אב

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
he: אופציונלי. השורות הכבדות יותר בתפריט שוקעות למטה בעוד שהקלות יותר ממוקמות ליד ראש התפריט.

en: Added
he: התווסף

en: Published
he: מפורסם

en: Promoted to front page
he: מקודם לדף הראשי

en: Sticky at top of lists
he: דביק בראש רשימות

en: Revisions
he: גרסאות

en: Log message
he: הודעה ליומן הפעילות

en: Fields
he: שדות

en: Authored by
he: נכתב על ידי

en: Advanced
he: מתקדם

en: Textfield
he: שדה טקסט

en: Rows
he: שורות

en: Anonymous
he: אנונימי

en: Close
he: סגירה

en: Collapsed
he: מכווץ

en: Modified
he: השתנה

en: Authoring information
he: מידע על המחבר/ת

en: Authored on
he: בתאריך

en: Format: %time. Leave blank to use the time of form submission.
he: תבנית: %time. השאר ריק על מנת להשתמש בזמן שליחת הטופס.

en: Leave blank for %anonymous.
he: השאר ריק עבור %anonymous.

en: Attachments
he: קבצים מצורפים

en: File attachments
he: קבצים מצורפים

en: Changes made to the attachments are not permanent until you save this post. The first "listed" file will be included in RSS feeds.
he: שינויים הנעשים בקבצים המצורפים אינם קבועים עד שההודעה איננה נשמרת. הקובץ הראשון ברשימה יופיע בקישור ה-RSS.

en: File attachments are disabled. The file directories have not been properly configured.
he: אפשרות קבצים מצורפים לא זמינה. קביעת תצורת ספריות הקבצים לא בוצעה כהלכה.

en: Please visit the <a href="@admin-file-system">file system configuration page</a>.
he: בקר ב-<a href="@admin-file-system">דף הגדרת תצורת מערכת הקבצים</a>.

en: Publishing options
he: אפשרויות פרסום

en: Create new revision
he: יצירת גרסה חדשה

en: Select list
he: רשימת בחירה

en: Standard
he: רגיל

en: Menu settings
he: הגדרות תפריט

en: Removed
he: הוסר

en: Default value
he: ערך ברירת מחדל

en: Please wait...
he: נא להמתין...

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
he: רשימה מופרדת בפסיקים של סיווגים המתארים פריט תוכן זה. לדוגמה: מצחיק, קפיצת בנג'י, "חברה, בע"מ".

en: Add field
he: הוספת שדה

en: Remove field
he: הסרת שדה

en: Menu link title
he: כותרת קישור התפריט

en: The maximum depth for an item and all its children is fixed at !maxdepth. Some menu items may not be available as parents if selecting them would exceed this limit.
he: העומק המירבי לפריט וכל ילדיו הינו !maxdepth. יתכן ופריטי תפריט מסוימים לא יהיו זמינים אם בחירתכם תחרוג ממגבלה זו.

en: URL path settings
he: הגדרת מיקום חלופי

en: Columns
he: עמודות

en: Validation
he: וידוא

en: Site status
he: מצב האתר

en: Radios
he: תיבות סימון, רדיו

en: Add a field
he: הוסף שדה

en: Minimum number of words
he: מספר מינימלי של מילים

en: Properties
he: מאפיינים

en: Revision information
he: מידע על הגרסה

en: An explanation of the additions or updates being made to help other authors understand your motivations.
he: הסבר לתוספות והשינויים שנעשים, כדי שאחרים יוכלו להבין את הסיבות לשינויים.

en: Checkboxes
he: תיבות סימון

en: Textarea
he: אזור לטקסט חופשי

en: Form preview
he: תצוגת הטופס

en: Form key
he: שם ייחודי מהטופס

en: Delete this menu item.
he: מחק פריט תפריט זה.

en: The link text corresponding to this item that should appear in the menu. Leave blank if you do not wish to add this post to the menu.
he: טקסט אשר יופיע בתפריט ויקשר לפריט תוכן זה. יש להשאיר שדה זה ריק אם לא מעוניינים להוסיפו לתפריט.

en: This is a form preview. Click on a field to edit its properties.
he: זוהי תצוגת הטופס. לחץ על שדה כדי לערוך את המאפיינים שלו.

en: Optionally specify an alternative URL by which this node can be accessed. For example, type "about" when writing an about page. Use a relative path and don't add a trailing slash or the URL alias won't work.
he: ניתן להגדיר גם מיקום חילופי שדרכו ניתן לגשת לפריט תוכן זה. לדוגמה, רשום "about" כשאתה כותב עמוד אודות האתר. יש להשתמש במיקום יחסי ולא להוסיף לוכסן בסוף, אחרת זה לא יעבוד.
