Forward (6.x-1.14) - en to hi translation catalogue (15 entries)

en: Title
hi: शीर्षक

en: Type
hi: प्रकार

en: page
hi: पृष्ठ

en: Content types
hi: विषय वस्तु के प्रकार

en: None
hi: कोई नहीं

en: Time
hi: समय

en: Path
hi: मार्ग

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Hostname
hi: परिचारक-नाम

en: Recent comments
hi: हाल के कमेन्ट

en: Allowed HTML tags
hi: स्वीकृत एच.टी.एम.एल. टैग

en: comment
hi: कमेन्ट

en: Thank You Message
hi: धन्यवाद सन्देश

en: Recent blog posts
hi: हाल के ब्लॉग पोस्ट

en: Who's new
hi: नए सदस्य
