Forward (6.x-1.11) - en to uk translation catalogue (83 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Type
uk: Тип

en: page
uk: сторінка

en: Content types
uk: Типи матеріалів

en: None
uk: Немає

en: Icon and text
uk: Іконка й текст

en: Time
uk: Час

en: Path
uk: Шлях

en: Forward
uk: Переслати

en: Recent comments
uk: Останні коментарі

en: Message Subject
uk: Тема повідомлення

en: settings page
uk: сторінка налаштувань

en: Allowed HTML tags
uk: Дозволені HTML-теґи

en: Your Email
uk: Ваша адреса електронної пошти

en: Your Name
uk: Ваше ім'я

en: Send To
uk: Надіслати

en: Link style
uk: Стиль посилання

en: comment
uk: коментар

en: From address
uk: Адреса відправника

en: Message Body
uk: Текст повідомлення

en: Text only
uk: Тільки текст

en: Icon only
uk: Тільки іконка

en: Select the visual style of the link.
uk: Виберіть стиль відображення для посилання

en: Send Message
uk: Надіслати повідомлення

en: Most Popular Content
uk: Самі популярні статті

en: Link title
uk: Заголовок посилання

en: You must enter your name.
uk: Вам потрібно ввести ваше ім'я.

en: Thank You Message
uk: Вдячне повідомлення

en: You must enter a message.
uk: Вам потрібно ввести повідомлення.

en: Forward tracking
uk: Спостереження за пересиланням

en: Configure settings for forward module.
uk: Настроїти модуль пересилання.

en: Forward this page
uk: Переслати цю сторінку

en: Show Forward on teasers
uk: Показувати ""Переслати"" в анотаціях

en: You can't send more than !number messages per hour. Please try again later.
uk: Ви не можете посилати більш !number повідомлень/година. Спробуйте пізніше.

en: Forward Instructions
uk: Інструкції з пересилання

en: Header Image for Email
uk: Зображення в заголовку листа

en: Enter the URL of the image to as a logo at the top of forwarded pages.
uk: Уведіть URL зображення, яке буде використано як логотип у верхній частині сторінок, що відправляються.

en: Forward Page Title
uk: Заголовок сторінки пересилання

en: Title to display above the Forward page form
uk: Заголовок, який буде показаний над формою на сторінці пересилання

en: Forward Message Subject
uk: Тема повідомлення

en: !name has forwarded a page to you from !site
uk: !name переслав вам сторінку з !site

en: Email subject line.  The sender's name will appear in place of !name in the subject.  The web site name will be inserted in place of !site.
uk: Рядок теми листа. Ім'я відправника буде показано замість !name у темі. Назва сайту - замість !site.

en: Forward Message Body
uk: Текст повідомлення

en: !name thought you would like to see this page from the !site web site.
uk: !name порахував, що вам варто побачити цю сторінку із сайту !site.

en: Email message body.  The sender's name will appear in place of !name in the message body.  The web site name will be inserted in place of !site.  The sender will be able to add their own message after this.
uk: Текст повідомлення електронної пошти. Ім'я відправника буде показано замість !name у тексті повідомлення. Назва сайту - замість !site. Відправник зможе додати своє повідомлення після цього.

en: !name has sent you an e-postcard from !site
uk: !name відправив вам електронну листівку із сайту !site

en: Postcard subject line.  The sender's name will appear in place of !name in the subject.  The web site name will be inserted in place of !site.
uk: Рядок теми листівки. Ім'я відправника буде показано замість !name у темі. Назва сайту - замість !site.

en: !name has sent you an e-postcard from the !site web site.  Please take a moment to visit our web site.
uk: !name відправив вам електронну листівку із сайту !site. Будь ласка, знайдіть момент, щоб глянути на неї.

en: This message will be just above the footer message in the email.
uk: Це повідомлення буде над нижнім колонтитулом у листі.

en: Footer Message
uk: Текст нижнього колонтитула

en: This message will be appended as a footer message to the email.
uk: Це повідомлення буде додано в кінець листа.

en: Latest Blog Articles
uk: Останні статті в блогах

en: Latest Users
uk: Останні користувачі

en: Latest Comments
uk: Останні Коментарі

en: Dynamic Block
uk: Динамічний блок

en: Choose the dynamic block to send with these emails
uk: Виберіть динамічний блок, для відправлення разом із цими листами

en: Forward this page to a friend
uk: Переслати цю сторінку другові

en: You are going to email the following
uk: Ви збираєтеся переслати наступне

en: (Your Name)
uk: (Ваше ім'я)

en: Your Personal Message
uk: Ваше особисте повідомлення

en: You did not enter any recipients.
uk: Ви не вказали жодного одержувача.

en: Recent blog posts
uk: Останні дописи у блозі

en: Who's new
uk: Хто новенький

en: Show forwarding link/form
uk: Показати посилання/форму пересилання

en: Displays the form/link to allow visitors to forward the page to a friend. Further configuration is available on the !settings.
uk: Показує форму/посилання, що дозволяє відвідувачам пересилати сторінку друзям. Подальше настроювання можливе на сторінці !settings.

en: emails sent to
uk: листів були відправлені до

en: recipients
uk: одержувачам

en: Forwards
uk: Переспрямування

en: No one has used Forward yet.
uk: Ніхто не використовував пересилання ще.

en: Forward Tracking
uk: Спостереження за пересиланням

en: Most Emailed
uk: Більше всіх пересилають

en: Most Emailed of All Time
uk: За весь час більше всіх пересилають

en: Most Recently Emailed
uk: Недавно пересилали

en: Block Type
uk: Тип блоку

en: Choose the block type
uk: Виберіть тип блоку

en: access forward
uk: доступ до пересилання

en: administer forward
uk: управляти пересиланням

en: Message from Sender
uk: Повідомлення відправника

en: by %author
uk: %author

en: Click here to read more on our site
uk: Прочитайте більше на нашім сайті

en: Forward this page module
uk: Модуль для пересилання цієї сторінки

en: This text appears if a user exceeds the flood control limit.  The value of the flood control limit setting will appear in place of %number in the message presented to users
uk: Цей текст з'явиться, якщо користувач перевищує обмеження флуда. Значення межі флуда буде показано замість %number у повідомленні, яке побачать користувачі

en: Allow HTML in personal messages
uk: Дозволити HTML у особистих повідомленнях
