Front Page (6.x-1.2) - en to ar translation catalogue (10 entries)

en: Body
ar: المتن

en: Administration
ar: إدارة

en: Site maintenance
ar: صيانة الموقع

en: Online
ar: عالخط

en: Off-line
ar: خارج الخط

en: When set to "Online", all visitors will be able to browse your site normally. When set to "Off-line", only users with the "administer site configuration" permission will be able to access your site to perform maintenance; all other visitors will see the site off-line message configured below. Authorized users can log in during "Off-line" mode directly via the <a href="@user-login">user login</a> page.
ar: عند الوضع "عالخط" سيكون بمقدور كل الزوار تصفح الموقع بطريقة طبيعية. عند الوضع "خارج الخط" لن يتمكن من الوصول للموقع إلا المستخدمين أصحاب صلاحية "إدارة إعدادات الموقع"، و ذلك لعمل الصيانة اللازمة. بقية الزوار سيرون رسالة الموقع خارج الخط التي يمكن تهيئتها في الأسفل. باستطاعة الأشخاص المسموح لهم الولوج أثناء الوضع "خارج الخط" مباشرة في <a href="@user-login">صفحة ولوج المستخدمين</a>.

en: Site off-line message
ar: رسالة وضع خارج الخط

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
ar: @site حاليا تحت الصيانة. يعود قريبا. شكرا على صبرك.

en: Message to show visitors when the site is in off-line mode.
ar: الرسالة التي ستعرض للزوار عندما يكون الموقع خارج الخط.

en: Default front page
ar: الصفحة الرئيسية الافتراضية
