Fuse Basic (6.x-1.1) - en to it translation catalogue (15 entries)

en: Yes
it: Sì

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: configure
it: configura

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: edit block
it: modifica blocco

en: edit the content of this block
it: modifica il contenuto di questo blocco

en: configure this block
it: configura questo blocco

en: edit menu
it: modifica menu

en: edit the menu that defines this block
it: modifica il menu che definisce questo blocco

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Text only. Don’t forget to include spaces.
it: Solo testo. Non dimenticare di includere gli spazi.

en: Display borders around main layout elements
it: Mostra bordi attorno agli elementi principali del layout

en: First sidebar
it: Prima barra laterale

en: Second sidebar
it: Seconda barra laterale
