Fusion (6.x-1.1) - en to hu translation catalogue (83 entries)

en: Home
hu: Címlap

en: Username
hu: Felhasználónév

en: content
hu: tartalom

en: footer
hu: lábléc

en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Search
hu: Keresés

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: content top
hu: tartalom teteje

en: content bottom
hu: tartalom alja

en: header
hu: fejléc

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Breadcrumb
hu: Morzsa

en: Navigation
hu: Navigáció

en: Display breadcrumb
hu: Morzsa megjelenítése

en: Search results
hu: Találatok

en: Font size
hu: Betűméret

en: configure block
hu: blokk beállítása

en: edit block
hu: blokk szerkesztése

en: edit menu
hu: menü szerkesztése

en: Font family
hu: Betűcsalád

en: node top
hu: bejegyzés teteje

en: node bottom
hu: bejegyzés alja

en: Display "not verified" for unregistered usernames
hu: A „Nem ellenőrzött” jelenjen meg a be nem jelentkezett felhasználók nevénél

en: What additional information should be displayed on your search results page?
hu: Milyen további információk jelenjenek meg a keresés eredményeit tartalmazó oldalon?

en: Display text snippet
hu: Szövegrész megjelenítése

en: Display content type
hu: Tartalomtípus megjelenítése

en: Display author name
hu: Szerző nevének megjelenítése

en: Display posted date
hu: Beküldés dátumának megjelenítése

en: Display comment count
hu: Hozzászólások számának megjelenítése

en: Display attachment count
hu: Csatolmányok számának megjelenítése

en: sidebar first
hu: első oldalsáv

en: sidebar last
hu: utolsó oldalsáv

en: Administrator settings
hu: Adminisztrátor beállításai

en: header top
hu: fejléc teteje

en: Skip to Main Content Area
hu: Ugrás a fő tartalmi területre

en: Enter search terms
hu: Keresendő kulcsszavak megadása

en:  (not verified)
hu:  (nem ellenőrzött)

en: edit the content of this Custom block (in @region)
hu: egyéni blokk tartalmának szerkesztése (@region régióban)

en: configure this @type block (in @region)
hu: @type blokk beállítása (@region régióban)

en: edit the menu of this @type block (in @region)
hu: @type blokk menüjének szerkesztése (@region régióban)

en: Theme registry rebuild completed. <a href="!link">Turn off</a> this feature for production websites.
hu: A smink gyorsítótára újra lett építve. Ezt a lehetőséget éles webhelyen <a href="!link">érdemes kikapcsolni</a>.

en: Fusion theme settings
hu: Fusion smink beállításai

en: Use these settings to enhance the appearance and functionality of your Fusion theme.
hu: Ezeket a beállításokat használva jelentősen erősíthető a <em>Fusion</em> smink megjelenése és működése.

en: Typography
hu: Tipográfia

en: Select a new font family
hu: Új betűcsalád kiválasztása

en: Theme default
hu: Smink alapértelmezés

en: Sans serif - smaller (Helvetica Neue, Arial, Helvetica, sans-serif)
hu: Sans serif - kisebb (Helvetica Neue, Arial, Helvetica, sans-serif)

en: Sans serif - larger (Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif)
hu: Sans serif - nagyobb (Verdana, Geneva, Arial, Helvetica, sans-serif)

en: Serif - smaller (Garamond, Perpetua, Nimbus Roman No9 L, Times New Roman, serif)
hu: Serif - kisebb (Garamond, Perpetua, Nimbus Roman No9 L, Times New Roman, serif)

en: Serif - larger (Baskerville, Georgia, Palatino, Palatino Linotype, Book Antiqua, URW Palladio L, serif)
hu: Serif - nagyobb (Baskerville, Georgia, Palatino, Palatino Linotype, Book Antiqua, URW Palladio L, serif)

en: Change the base font size
hu: Betűméret alapértékének megváltoztatása

en: Adjusts all text in proportion to your base font size.
hu: Minden szövegméret arányos hozzáigazítása a beállított betűmérethez.

en:  - Theme Default
hu:  - Smink alapértelmezés

en: Select a grid layout for your theme
hu: Rácselrendezés kiválasztása a smink számára

en: Select a width for your fluid grid layout
hu: A szélesség kiválasztása a rugalmas rácselrendezés számára

en: Select a sidebar layout for your theme
hu: Oldalsáv elrendezés kiválasztása a smink számára

en: Split sidebars
hu: Oldalsávok felosztása

en: Both sidebars first
hu: Mindkét oldalsáv elsőnek

en: Both sidebars last
hu: Mindkét oldalsáv utolsónak

en: Select a different width for your first sidebar
hu: Eltérő szélesség kiválasztása az első oldalsávnak

en: Select a different width for your last sidebar
hu: Eltérő szélesség kiválasztása az utolsó oldalsávnak

en: Display block configure links for administrators.
hu: Blokkbeállító hivatkozások megjelenítése adminisztrátorok számára.

en: This setting provides convenient hover links to block configuration pages directly from the block.
hu: Ez a beállítás közvetlenül a blokkból kényelmes lebegő hivatkozásokat eredményez a blokkok beállítási oldalaihoz.

en: Enable grid overlay mask for administrators.
hu: Egy átfedő rácsmaszk engedélyezése az adminisztrátorok számára.

en: This setting enables a "GRID" button in the upper left corner of each page to toggle a grid overlay and block outlines, which can help with visualizing page layout and block positioning.
hu: Ez a beállítás engedélyez egy „RÁCS” nyomógombot minden oldal bal felső sarkában, amellyel a rácsátfedést és blokkok körvonalait lehet kapcsolni. Ez látható segítséget ad az oldal elrendezéséhez és a blokkok pozícionálásához.

en: Developer settings
hu: Fejlesztői beállítások

en: Rebuild theme registry for every page.
hu: Sminknyilvántartás ürítése minden oldalletöltéskor.

en: This setting is useful while developing themes (see <a href="!link">rebuilding the theme registry</a>). However, it <strong>significantly degrades performance</strong> and should be turned off for any production website.
hu: A smink fejlesztése során hasznos folyamatosan <a href="!link">újraépíteni a smink gyorsítótárat</a>. FIGYELMEZTETÉS: <strong>erős teljesítményromlást eredményez</strong>, éles webhelyen ki kell kapcsolni.

en: Avoid IE stylesheet limit.
hu: Elkerüli az Internet Explorer stíluslap határait.

en: This setting groups css files so Internet Explorer can see more than 30 of them. This is useful when you cannot use aggregation (e.g., when developing or using private file downloads). But because it degrades performance and can load files out of order, CSS aggregation (<a href="!link">Optimize CSS files</a>) is <strong>strongly</strong> recommended instead for any production website.
hu: Ez a beállítás csoportosítja a CSS fájlokat, mert az Internet Explorer nem tud 30-nál többet kezelni. Ez hasznos lehet, amikor a tömörítés nincs használatban (például fejlesztés közben, vagy privát fájlrendszer használatakor). Azonban, mivel ez rontja a teljesítményt és nem sorrendben tölti a fájlokat, a CSS tömörítés használata (<a href="!link">CSS fájlok optimalizálása</a>) <strong>nagyon</strong> ajánlott ehelyett éles webhelyeken.

en: preface top
hu: előszó teteje

en: preface bottom
hu: előszó alja

en: postscript top
hu: utószó teteje

en: postscript bottom
hu: utószó alja

en: fluid grid
hu: rugalmas rács

en: fixed grid
hu: fix rács

en:  column
hu:  oszlop

en:  grid unit:
hu:  rácsegység:

en:  grid units:
hu:  rácsegységek:

en: <a href="http://drupal.org/project/fusion">Fusion Core</a> is the grid-enabled base theme for powerful sub-themes.  With the <a href="http://drupal.org/project/skinr">Skinr</a> module, it enables easy point-and-click theming. By <a href="http://www.topnotchthemes.com">TopNotchThemes</a>
hu: A <a href="http://drupal.org/project/fusion"><em>Fusion Core</em></a> egy rácsszerkezetű alapsmink erőteljes alsminkek számára. A <a href="http://drupal.org/project/skinr"><em>Skinr</em></a> modul segítségével lehetővé tesz egyszerű, kattintásos sminkelést. A <a href="http://www.topnotchthemes.com"><em>TopNotchThemes</em></a> készítette.

en: Fusion Starter sub-theme. Requires <a href="http://drupal.org/project/fusion">Fusion Core</a> and the <a href="http://drupal.org/project/skinr">Skinr</a> module to enable easy point-and-click theming.
hu: <em>Fusion Starter</em> alsmink. A <a href="http://drupal.org/project/fusion"><em>Fusion Core</em></a> smink és a <a href="http://drupal.org/project/skinr"><em>Skinr</em></a> modul szükséges az egyszerű, kattintásos sminkeléshez.

en: Primary Menu
hu: Elsődleges menü

en: Enable primary menu as dropdown
hu: Legördülő elsődleges menü engedélyezése
