Gallery (6.x-1.0) - en to ro translation catalogue (47 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Image size
ro: Dimensiunea imaginii

en: Show on every page except the listed pages.
ro: Afişează pe toate paginile exceptând paginile selectate.

en: Show on only the listed pages.
ro: Afişează numai pe paginile selectate.

en: Reset to defaults
ro: Resetează la valori implicite.

en: enabled
ro: activat

en: Status
ro: Stare

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Username
ro: Nume utilizator

en: disabled
ro: dezactivat

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: unknown
ro: necunoscut

en: Date
ro: Data

en: Search
ro: Căutare

en: Reset
ro: Resetează

en: None
ro: Nimic

en: none
ro: nimic

en: Settings
ro: Setări

en: Name
ro: Nume

en: edit
ro: modifică

en: Default
ro: Implicit

en: Link target
ro: Ținta link-ului

en: Advanced search
ro: Căutare avansată

en: Unknown
ro: Necunoscut

en: Error
ro: Eroare

en: Number of columns
ro: Număr de coloane

en: Parent item
ro: Articol părinte

en: Filter
ro: Filtru

en: Watchdog
ro: Monitorizare

en: Search settings
ro: Opţiuni căutare

en: Mode
ro: Mod

en: Default Sort Order
ro: Ordinea implicită de sortare

en: Centered
ro: Centrat

en: Warning
ro: Avertizare

en: blocked
ro: blocat

en: active
ro: activ

en: N/A
ro: N/D

en: Gallery settings
ro: Setări Galerie

en: Install
ro: Instalare

en: System default
ro: Implicit sistem

en: missing
ro: lipsește

en: User Profile
ro: Profil Utilizator

en: Step
ro: Pas

en: Block type
ro: Tipul blocului

en: Block cache
ro: Cache bloc
