Gallery (6.x-1.0) - en to ar translation catalogue (47 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Image size
ar: حجم الصورة

en: Show on every page except the listed pages.
ar: اظهره في جميع الصفحات عدا الصفحات المحددة.

en: Show on only the listed pages.
ar: لا تظهره إلا في الصفحات المحددة.

en: Reset to defaults
ar: استرجاع الإعدادات الافتراضية

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: Status
ar: الحالة

en: Operations
ar: عمليات

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: disabled
ar: معطَّل

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: unknown
ar: مجهول

en: Date
ar: التاريخ

en: Search
ar: بحث

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: None
ar: لا شيء

en: none
ar: لا شيء

en: Settings
ar: الإعدادات

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Default
ar: الافتراضي

en: Default image type
ar: امتداد الصور المبدئي

en: ID
ar: المعرف ID

en: Advanced search
ar: البحث المتقدم

en: Unknown
ar: غير معروف

en: n/a
ar: غير متوفر

en: Error
ar: خطأ

en: Number of columns
ar: عدد الأعمدة

en: Parent item
ar: رابط أم

en: Filter
ar: انتقاء

en: Heading
ar: الترويسة

en: Search settings
ar: إعدادات البحث

en: Mode
ar: النمط

en: Normal
ar: طبيعي

en: Warning
ar: تحذير

en: blocked
ar: ممنوع

en: active
ar: نشط

en: N/A
ar: غير موجود

en: OK
ar: موافق

en: General
ar: عام

en: Start
ar: البداية

en: Install
ar: تثبيت

en: System default
ar: الإعداد المبدئي للموقع

en: Block type
ar: نوع الصندوق

en: Block cache
ar: التخزين المؤقت للصناديق
