Gallery (6.x-1.0) - en to fa translation catalogue (48 entries)

en: Home
fa: خانه

en: Title
fa: عنوان

en: Image size
fa: اندازه تصویر

en: Show on every page except the listed pages.
fa: در همه صفحات به‌جز صفحات فهرست شده نشان بده.

en: Show on only the listed pages.
fa: فقط در صفحات فهرست شده نشان بده.

en: Reset to defaults
fa: بازنشاندن به پیش‌فرض

en: enabled
fa: فعال

en: Status
fa: وضعیت

en: Operations
fa: عملیات

en: Username
fa: نام کاربری

en: disabled
fa: غیرفعال

en: Description
fa: شرح

en: Disabled
fa: غیرفعال

en: Date
fa: تاریخ

en: Search
fa: جستجو

en: Reset
fa: بازنشانی

en: None
fa: هیچ

en: none
fa: هیچ

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Name
fa: نام

en: edit
fa: ویرایش

en: Default
fa: پیش‌فرض

en: ID
fa: شناسه

en: Advanced search
fa: جستجوی پیشرفته

en: Unknown
fa: نامشخص

en: n/a
fa: هیچ

en: Error
fa: خطا

en: Number of columns
fa: تعداد ستون‌ها

en: Parent item
fa: آیتم والد

en: Filter
fa: فیلتر

en: Gallery
fa: گالری

en: Heading
fa: عنوان

en: Watchdog
fa: نگهبان

en: Search settings
fa: تنظیمات جستجو

en: Mode
fa: سبک

en: Normal
fa: عادی

en: Warning
fa: اخطار

en: blocked
fa: مسدود شده

en: active
fa: فعال

en: N/A
fa: هیچ

en: OK
fa: موافقت

en: Gallery settings
fa: تنظیمات گالری

en: General
fa: عمومی

en: Install
fa: نصب

en: System default
fa: پیش‌فرض سیستم

en: Duplicate e-mail addresses
fa: نشانی پست الکترونیکی را تکرار کنید

en: Block type
fa: نوع بلاک

en: Block cache
fa: حافظه موقت برای بلوک‌ها
