Gallery (6.x-1.0) - en to ru translation catalogue (66 entries)

en: Home
ru: Главная

en: Title
ru: Заголовок

en: Image size
ru: Размер изображения

en: Show on every page except the listed pages.
ru: Показывать на всех страницах, кроме перечисленных.

en: Show on only the listed pages.
ru: Показывать только на перечисленных страницах.

en: Reset to defaults
ru: Вернуться к исходным

en: enabled
ru: включено

en: Status
ru: Статус

en: Operations
ru: Операции

en: Username
ru: Имя пользователя

en: disabled
ru: отключено

en: Description
ru: Описание

en: Disabled
ru: Отключено

en: unknown
ru: неизвестный

en: Date
ru: Дата

en: Search
ru: Поиск

en: Reset
ru: Сбросить

en: None
ru: Нет

en: Number of blocks
ru: Количество блоков

en: none
ru: нет

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: edit
ru: изменить

en: Default
ru: По умолчанию

en: Default image type
ru: Тип изображения по умолчанию

en: Advanced search
ru: Расширенный поиск

en: Unknown
ru: Неизвестно

en: n/a
ru: н/д

en: Error
ru: Ошибка

en: Number of columns
ru: Количество столбцов

en: Parent item
ru: Родитель

en: Filter
ru: Фильтр

en: Gallery
ru: Галерея

en: Heading
ru: Заголовок

en: Watchdog
ru: Журнал

en: Number of rows
ru: Количество позиций

en: Search settings
ru: Настройки поиска

en: Display thumbnails
ru: Показывать эскизы

en: Mode
ru: Режим

en: Standalone
ru: Автономно

en: Normal
ru: Нормальный

en: Float Left
ru: Обтекание слева

en: Centered
ru: По центру

en: Warning
ru: Предупреждение

en: blocked
ru: заблокирован

en: active
ru: активно

en: N/A
ru: Н/Д

en: Gallery settings
ru: Настройки галереи

en: General
ru: Общий

en: Start
ru: Начало

en: Install
ru: Установить

en: System default
ru: Общесистемная

en: Exact Size
ru: Точный размер

en: Image Link
ru: Ссылка на изображение

en: Exact Size must be a number greater than zero.
ru: Точный размер должен быть числом больше нуля.

en: Gallery Image Assist (G2Image) settings
ru: Настройки Gallery Image Assist (G2Image)

en: missing
ru: отсутствует

en: User Profile
ru: Профиль пользователя

en: User Settings
ru: Пользовательские настройки

en: Step
ru: Шаг

en: Block type
ru: Тип блока

en: My Album
ru: Мой альбом

en: Block cache
ru: Кэширование блоков

en: Save and Edit
ru: Сохранить и редактировать

en: PHP Memory Limit
ru: Ограничение памяти PHP

en: Rebuild menu
ru: Перестроить меню
