Gallery (6.x-1.0) - en to tr translation catalogue (45 entries)

en: Home
tr: Ana Sayfa

en: Title
tr: Başlık

en: Image size
tr: Resim boyutu

en: Show on every page except the listed pages.
tr: Listelenen sayfalar haricindeki tüm sayfalarda göster.

en: Show on only the listed pages.
tr: Sadece listelenen sayfalarda göster.

en: Reset to defaults
tr: Öntanımlı ayarlara geri dön

en: enabled
tr: etkin

en: Status
tr: Durum

en: Operations
tr: İşlemler

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: disabled
tr: etkin değil

en: Description
tr: Açıklama

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: unknown
tr: bilinmeyen

en: Date
tr: Tarih

en: Search
tr: Ara

en: Reset
tr: Sıfırla

en: None
tr: Hiçbiri

en: none
tr: hiçbiri

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: edit
tr: düzenle

en: Default
tr: Varsayılan

en: Link target
tr: Bağlantı hedefi

en: Advanced search
tr: Gelişmiş arama

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Error
tr: Hata

en: Number of columns
tr: Sütun sayısı

en: Parent item
tr: Üst öğe

en: Filter
tr: Süzgeç

en: Heading
tr: Başlık

en: Number of rows
tr: Satır sayısı

en: Search settings
tr: Arama ayarları

en: Mode
tr: Kip

en: Warning
tr: Uyarı

en: blocked
tr: engellenmiş

en: active
tr: etkin

en: OK
tr: Tamam

en: General
tr: Genel

en: Start
tr: Başlangıç

en: Install
tr: Kur

en: System default
tr: Sistem öntanımlı

en: User Profile
tr: Kullanıcı Profili

en: Block type
tr: Blok tipi

en: Block cache
tr: Blok önbelleği
