Gallery Assist (6.x-1.18) - en to ar translation catalogue (59 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: enabled
ar: مُفَعَّل

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: List
ar: لائحة

en: disabled
ar: معطَّل

en: Remove
ar: حذف

en: default
ar: المبدئي

en: Weight
ar: الوزن

en: Image
ar: الصورة

en: none
ar: لا شيء

en: edit
ar: تحرير

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Format
ar: التنسيق

en: Display
ar: العرض

en: Updated
ar: التحديث

en: Layout
ar: التنسيق

en: Upload
ar: رفع

en: Created
ar: الإنشاء

en: File name
ar: اسم الملف

en: Count
ar: العدد

en: Align
ar: المحاذاة

en: Save and edit
ar: حفظ و وتعديل

en: Ascending
ar: تصاعديا

en: Descending
ar: تنازليا

en: Order
ar: الترتيب

en: Position
ar: الوضع

en: Maximum resolution for uploaded images
ar: أقصى وضوح للصور المرفوعة

en: WIDTHxHEIGHT
ar: العرض×الارتفاع

en: ‹ previous
ar: ‹ السابقة

en: next ›
ar: التالية ›

en: The update has been performed.
ar: تم إجراء التحديث.

en: unlimited
ar: غير محدود

en: Caption
ar: شرح

en: Info
ar: معلومات

en: Default permitted file extensions
ar: امتدادات الملفات المسموح بها مبدئيا

en: Default maximum file size per upload
ar: أقصى حجم للملف المرفوع مبدئيا

en: MB
ar: م.بايت

en: Default total file size per user
ar: الحجم الكلي لملفات المستخدم مبدئيا

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
ar: تحدد إعدادات بي.إتش.بي أقصى حجم للملفات المرفوعة ب %size.

en: Allowed file extensions
ar: لواحق الملفات المسموح بها

en: Please wait...
ar: يرجى الانتظار...

en: The update has encountered an error.
ar: حدث خطأ أثناء التحديث.

en: Float
ar: عدد حقيقي

en: Grid
ar: شبكة

en: Copyright
ar: جميع الحقوق محفوظة

en: Image title
ar: عنوان الصورة

en: Sizes
ar: احجام

en: « first
ar: « الأولى

en: last »
ar: الأخيرة »

en: Pager
ar: دليل الصفحات

en: Text only
ar: النص فقط

en: The default maximum size of all files a user can have on the site.
ar: الحجم الأقصى المبدئي لكل الملفات التي يستطيع المستخدم وضعها على الموقع.

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
ar: الأبعاد القصوى المسموح بها للصور (مثلا 640x480). ادخل 0 لاطلاق الأبعاد بلا حدود. ان أتيح <a href="!image-toolkit-link">عدة معالجة صور</a> على الخادوم سيتم تقليص أبعاد أي صور تتعدى الحد المسموح به.

en: Thumbnail height
ar: طول الصورة المصغرة

en: Submitted by !username on @datetime
ar: نشره !username في @datetime
