Gallery Assist Lightboxes (6.x-1.3) - en to uk translation catalogue (36 entries)

en: title
uk: назва

en: none
uk: немає

en: Advanced settings
uk: Розширені налаштування

en: download
uk: завантаження

en: Media
uk: Медіа

en: next
uk: наступний

en: Loop
uk: Цикл

en: ‹ previous
uk: ‹ попередня

en: next ›
uk: наступна ›

en: open
uk: відкрито

en: Animation speed
uk: Швидкість анімації

en: Frame width
uk: Ширина фрейму

en: Frame height
uk: Висота фрейму

en: width
uk: ширина

en: height
uk: висота

en: previous
uk: попередній

en: opacity
uk: непрозорість

en: current
uk: поточне

en: Resize duration
uk: Тривалість зміни розміру

en: Initial height
uk: Початкова висота

en: Initial width
uk: Початкова ширина

en: Overlay color
uk: Колір перекриття

en: Overlay opacity
uk: Прозорість перекриття

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
uk: Помилка при перевірці значення, будь-ласка, спробуйте ще. Якщо помилка повториться, повідомте адміністратора сайту.

en: Opacity
uk: Непрозорість

en: Not supported
uk: Не підтримується

en: Slideshow settings
uk: Налаштування слайд-шоу

en: Show title
uk: Показувати заголовок

en: Show description
uk: Показати опис

en: Allow resize
uk: Дозволити змінювати розмір

en: Image scale
uk: Масштаб зображення

en: Sets the speed of the fade and elastic transitions, in milliseconds.
uk: Вкажіть швидкість переходу еластик або згасання, у мілісекундах

en: photo
uk: світлина

en: The overlay opacity level. Range: 0 to 1.
uk: Рівень прозорості накладання. Проміжок: від 0 до 1.

en: Sets the speed of the slideshow, in milliseconds.
uk: Вкажіть швидкість показу слайд-шоу, у мілісекундах.

en: Text for the slideshow start button.
uk: Текст для кнопки запуску слайд-шоу.
