Gallery Assist Lightboxes (6.x-1.3) - en to it translation catalogue (25 entries)

en: title
it: titolo

en: none
it: nessuno

en: Advanced settings
it: Impostazioni avanzate

en: next
it: successivo

en: Loop
it: Iterazione

en: ‹ previous
it: ‹ precedente

en: next ›
it: seguente ›

en: open
it: aperto

en: width
it: larghezza

en: height
it: altezza

en: Resize duration
it: Durata di ridimensionamento

en: Initial height
it: Altezza iniziale

en: Initial width
it: Larghezza iniziale

en: Overlay color
it: Colore sfumatura

en: Overlay opacity
it: Opacità sfumatura

en: Validation error, please try again. If this error persists, please contact the site administrator.
it: Errore di validazione, riprovare. Se l'errore persiste, contattare l'amministratore del sito.

en: Opacity
it: Opacità

en: Not supported
it: Non supportato

en: Slideshow settings
it: Impostazioni slideshow

en: Show description
it: Mostra la descrizione

en: Image scale
it: Scala immagine

en: Sets the speed of the fade and elastic transitions, in milliseconds.
it: Imposta la durata delle transizioni (dissolvenza o elastica), espresse in millisecondi.

en: The overlay opacity level. Range: 0 to 1.
it: Il livello di opacità dell'overlay. Inserire un numero decimale compreso tra 0 e 1.

en: Sets the speed of the slideshow, in milliseconds.
it: Imposta il tempo di permanenza di ogni pagina dello slideshow.

en: Text for the slideshow start button.
it: Testo per il bottone che fà partire lo slideshow.
