GeoNames (6.x-1.1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Username
pt: Nome de utilizador

en: Language
pt: Idioma

en: Summary
pt: Resumo

en: Thumbnail
pt: Miniatura

en: Caching
pt: Armazenando em cache

en: Table
pt: Tabela

en: Tools
pt: Ferramentas

en: State/Province
pt: Distrito

en: Languages
pt: Idiomas

en: Feature
pt: Funcionalidade

en: Distance
pt: Distância

en: mandatory
pt: obrigatório

en: Postal Code
pt: Código Postal

en: Currency Code
pt: Código da Moeda
