GeoNames (6.x-1.3) - en to ru translation catalogue (33 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Status
ru: Статус

en: Username
ru: Имя пользователя

en: Language
ru: Язык

en: Reset
ru: Сбросить

en: Summary
ru: Сводка

en: Not found
ru: Не найдено

en: Thumbnail
ru: Миниатюра

en: Caching
ru: Кэширование

en: Cache
ru: Кэш

en: Tools
ru: Инструменты

en: Clear cache
ru: Очистить кэш

en: Latitude
ru: Широта

en: Longitude
ru: Долгота

en: State/Province
ru: Область/Район

en: Languages
ru: Языки

en: Feature
ru: Особенность

en: Metadata
ru: Метаданные

en: Distance
ru: Расстояние

en: GeoNames Configuration.
ru: GeoNames конфигурация.

en: Geonames Docs
ru: Geonames-документы

en: Path to GeoNames Documentation
ru: Путь к GeoNames-документации

en: Where do you want the documentation to reside?
ru: Где вы хотите чтобы хранилась документация?

en: Cache lifetime
ru: Время жизни кэша

en: Unknown Error
ru: Неизвестная ошибка

en: Country Code
ru: Код страны

en: Country Name
ru: Название страны

en: Elevation
ru: Высота

en: Postal Code
ru: Почтовый индекс

en: Capital
ru: Столица

en: Currency Code
ru: Код валюты

en: Number of Children
ru: Количество детей

en: Cache cleared.
ru: Кэш очищен.
