GeSHi Filter for syntax highlighting (6.x-1.2) - en to ar translation catalogue (18 entries)

en: Title
ar: العنوان

en: Description
ar: الوصف

en: Language
ar: اللغة

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: All
ar: الكل

en: Input format
ar: نسق إدخال

en: Filter
ar: انتقاء

en: Filters
ar: المرشحات

en: Default language
ar: اللغة الافتراضية

en: Languages
ar: اللغات

en: file system
ar: نظام الملفات

en: Escape all tags
ar: أهمل جميع الوسوم

en: Strip disallowed tags
ar: احذف الوسوم غير المسموح بها

en: Examples:
ar: أمثلة:

en: input formats
ar: أنساق الإدخال

en: Source code
ar: شفرة المصدر
