Get Directions (6.x-2.11) - en to fr translation catalogue (47 entries)

en: Next
fr: Suivant

en: None
fr: Aucun(e)

en: Country
fr: Pays

en: Default
fr: Par défaut

en: Small
fr: Petit

en: Large
fr: Grand

en: Date format
fr: Format de date

en: 1 minute | @count minutes
fr[0]: @count minute
fr[1]: @count minutes

en: 1 hour | @count hours
fr[0]: @count heure
fr[1]: @count heures

en: 1 day | @count days
fr[0]: @count jour
fr[1]: @count jours

en: To
fr: À

en: From
fr: A partir de

en: Scale
fr: Échelle

en: Other
fr: Autre

en: to
fr: à

en: Default height
fr: Hauteur par défaut

en: Default width
fr: Largeur par défaut

en: Undo
fr: Annuler

en: The default width of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
fr: Largeur par défaut d'une carte Google, en absolu ou en pourcentage CSS. Exemples : <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default height of a Google map, as a CSS length or percentage. Examples: <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>
fr: Hauteur par défaut d'une carte Google, en absolu ou en pourcentage CSS. Exemples : <em>50px</em>, <em>5em</em>, <em>2.5in</em>, <em>95%</em>

en: The default center coordinates of Google map, expressed as a decimal latitude and longitude, separated by a comma.
fr: Les coordonnées par défaut du centre de la carte Google, exprimée sous la forme d'une latitude et d'une longitude décimales, séparées par une virgule.

en: The default zoom level of a Google map.
fr: Le niveau de zoom par défaut d'une carte Google.

en: Default map type
fr: Type de carte par défaut

en: Red
fr: Rouge

en: White
fr: Blanc

en: from
fr: Expéditeur

en: Gray
fr: Gris

en: Purple
fr: Violet

en: Starting from
fr: Commençant par

en: Green
fr: Vert

en: Blue
fr: Bleu

en: Other settings
fr: Autres paramètres

en: Black
fr: Noir

en: Metric
fr: Métrique

en: Total duration
fr: Durée totale

en: Draggable
fr: Glissable

en: Please select
fr: Veuillez sélectionner

en: Yellow
fr: Jaune

en: Dropdown
fr: Liste déroulante

en: Brown
fr: Marron

en: Show scale
fr: Afficher l'échelle

en: Horizontal bar
fr: Barre horizontale

en: Standard satellite map
fr: Carte satellite standard

en: Hybrid satellite map
fr: Carte satellite hybride

en: Terrain map
fr: Carte topographique

en: Scrollwheel
fr: Molette de défilement

en: Use %n to insert the user name
fr: Utiliser %n pour insérer le nom d'utilisateur
