Get Directions (6.x-2.3) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Next
it: Seguente

en: None
it: Nessuno

en: Country
it: Paese

en: Small
it: Piccolo

en: Large
it: Grande

en: 1 minute | @count minutes
it[0]: ! minuto
it[1]: @count minuti

en: 1 hour | @count hours
it[0]: 1 ora
it[1]: @count ore

en: 1 day | @count days
it[0]: 1 giorno
it[1]: @count giorni

en: To
it: A

en: From
it: Da

en: Scale
it: Scala

en: Other
it: Altro

en: Destination
it: Destinazione

en: Default height
it: Altezza predefinita

en: Default width
it: Larghezza predefinita

en: White
it: Bianco

en: Gray
it: Grigio

en: Purple
it: Viola

en: Green
it: Verde

en: Blue
it: Blu

en: Orange
it: Arancione

en: Other settings
it: Altre impostazioni

en: Black
it: Nero

en: Metric
it: Metrico

en: Please select
it: Per favore selezionare

en: Yellow
it: Giallo

en: Dropdown
it: Menu a discesa
