Gigya - Social Infrastructure (6.x-1.0) - en to fr translation catalogue (21 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Cancel
fr: Annuler

en: Password
fr: Mot de passe

en: Link
fr: Lien

en: Background
fr: Arrière-plan

en: Text
fr: Texte

en: Welcome
fr: Bienvenue

en: Send
fr: Envoyer

en: User login
fr: Connexion utilisateur

en: Close
fr: Fermer

en: Operation
fr: Opération

en: Create new account
fr: Créer un nouveau compte

en: The specified passwords do not match.
fr: Les mots de passe ne correspondent pas.

en: Unlink
fr: Supprimer le lien

en: The name %name is already taken.
fr: Le nom %name est déjà pris.

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
fr: Désolé, nom d'utilisateur ou mot de passe non reconnu. <a href="@password">Avez-vous oublié votre mot de passe ?</a>

en: You can assign it again later if you wish.
fr: Vous pourrez l'associer plus tard si vous le souhaitez.

en: Default format string
fr: Formatage de la chaîne par défaut

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
fr: Le nom %name est enregistré en utilisant un courriel réservé. Il ne lui est donc pas permis d'accéder au site.

en: Icon Size
fr: Taille de l'icône

en: Button Text
fr: Texte du bouton
