Gigya - Social Infrastructure (6.x-1.0) - en to nl translation catalogue (20 entries)

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Background
nl: Achtergrond

en: Text
nl: Tekst

en: Welcome
nl: Welkom

en: Send
nl: Versturen

en: User login
nl: Gebruikerslogin

en: Close
nl: Sluiten

en: Operation
nl: Bewerking

en: Create new account
nl: Nieuw account aanmaken

en: The specified passwords do not match.
nl: De opgegeven wachtwoorden komen niet overeen.

en: Unlink
nl: Link verwijderen

en: The name %name is already taken.
nl: De naam %name is reeds in gebruik.

en: Sorry, unrecognized username or password. <a href="@password">Have you forgotten your password?</a>
nl: Gebruikersnaam of wachtwoord is onbekend. <a href="@password">Bent u uw wachtwoord vergeten?</a>

en: You can assign it again later if you wish.
nl: U kunt het zo nodig op een later moment opnieuw toewijzen.

en: this site
nl: deze website

en: Default format string
nl: Standaardnotatie

en: The name %name is registered using a reserved e-mail address and therefore could not be logged in.
nl: De naam %name is geregistreerd met een gereserveerd e-mailadres. U kunt daarom niet inloggen.

en: Update Status
nl: Updatestatus
