Google Analytics (6.x-3.6) - en to ar translation catalogue (15 entries)

en: Pages
ar: الصفحات

en: Value
ar: القيمة

en: Name
ar: الاسم

en: General settings
ar: الإعدادات العامة

en: Advanced settings
ar: إعدادات متقدمة

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Page
ar: الصفحة

en: Roles
ar: الأدوار

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
ar: أدخل مسارات دروبال: عنوان صفحة واحد في كل سطر. علامة '*' تحل محل أي سلسلة حرفية. على سبيل المثال %blog هو مسار المدونات، %blog-wildcard لمدونة كل مستخدم. %front هي الصفحة الرئيسية.

en: Visitor
ar: الزائر

en: Session
ar: الجلسة

en: If the PHP-mode is chosen, enter PHP code between %php. Note that executing incorrect PHP-code can break your Drupal site.
ar: أدخل الكود بين %php إذا اخترت نمط بي.إتش.بي. لاحظ أن تنفيذ كود بي.إتش.بي غير صحيح سيؤدي إلى تعطل موقعك المبني على دروبال.

en: Depends on: !dependencies
ar: يعتمد على: !dependencies

en: @module (<span class="admin-disabled">disabled</span>)
ar: @module (<span class="admin-disabled">معطل</span>)

en: @module (<span class="admin-enabled">enabled</span>)
ar: @module (<span class="admin-enabled">مُفَعَّل</span>)
