Hide submit button (6.x-1.9) - en to hi translation catalogue (10 entries)

en: Reset to defaults
hi: दोबारा से डीफॉल्ट में स्थापित करें।

en: delete
hi: मिटाएँ

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Message
hi: संदेश

en: Image
hi: चित्र

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Advanced
hi: विकसित

en: Enter one page per line as Drupal paths. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
hi: एक पॄष्ठ प्रति पंक्ति ड्रूपल पथों के रुप में डालें। '*' वर्ण एक वाईल्डकार्ड है। ब्लौग पॄष्ठ के लिये %blog और प्रत्येक व्यक्तिगत ब्लौग के लिये %blog-wildcard पथों के उदहरण है। %front मुख्य पृष्ठ है।

en: Upload picture
hi: चित्र अपलोड करें

en: Please wait...
hi: कृपया प्रतीक्षा करें...
