Hierarchical Select (6.x-3.5) - en to gl translation catalogue (87 entries)

en: Title
gl: Título

en: Actions
gl: Accións

en: disabled
gl: desactivado

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Remove
gl: Quitar

en: Disabled
gl: Desactivado

en: Enabled
gl: Activado

en: Taxonomy
gl: Taxonomía

en: Yes
gl: Si

en: No
gl: Non

en: Edit
gl: Editar

en: Hierarchy
gl: Xerarquía

en: Related terms
gl: Termos relacionados

en: Free tagging
gl: Etiquetado libre

en: root
gl: raíz

en: Parents
gl: Pais

en: none
gl: ningún

en: Import
gl: Importar

en: Export
gl: Exportar

en: Label
gl: Etiqueta

en: Preview
gl: Vista previa

en: Save
gl: Gardar

en: Update
gl: Actualizar

en: Add
gl: Engadir

en: Vocabularies
gl: Vocabularios

en: Menu
gl: Menú

en: Node
gl: Nodo

en: Create
gl: Crear

en: vocabularies
gl: vocabularios

en: term
gl: termo

en: 1 hour | @count hours
gl[0]: 1 hora
gl[1]: @count horas

en: 1 day | @count days
gl[0]: 1 día
gl[1]: @count días

en: Custom
gl: Personalizado

en: Term
gl: Termo

en: Term ID
gl: ID do termo

en: N/A
gl: N/D

en: This field is required.
gl: Este campo é necesario.

en: node
gl: nodo

en: Allow
gl: Permitir

en: Uncategorized
gl: Sen categorizar

en: Parent terms
gl: Termos pais

en: !name field is required.
gl: O campo !name é necesario.

en: Bold
gl: Negriña

en: Underlined
gl: Subliñado

en: Save lineage
gl: Gardar liñaxe

en: Level choice
gl: Nivel de elección

en: Level labels
gl: Etiquetas de nivel

en: Dropbox settings
gl: Configuración do Dropbox

en: A comma-separated list of terms describing this content. Example: funny, bungee jumping, "Company, Inc.".
gl: Unha lista de termos separada por comas que describe este contido. Por Exemplo: divertido, salto con corda, "Company, Inc".

en: Context
gl: Contexto

en: 1 year | @count years
gl[0]: 1 ano
gl[1]: @count anos

en: 1 week | @count weeks
gl[0]: 1 semana
gl[1]: @count semanas

en: 1 sec | @count sec
gl[0]: 1 seg
gl[1]: @count seg

en: Selection type
gl: Tipo de selección

en: Any
gl: Calquera

en: nodes
gl: nodos

en: Entity type
gl: Tipo de entidade

en: Hierarchical Select configuration
gl: Configuración da Selección Xerárquica

en: This is what the Hierarchical Select will look like with your current configuration.
gl: Así verase a Selección Xerárquica coa súa configuración actual.

en: The description.
gl: A descrición.

en: Save !item lineage
gl: Gardar a liñaxe do termo

en: Save only the deepest !item
gl: Gardar só o último termo

en: Saving the !item lineage means saving the <em>the !item itself and all
          its ancestors</em>.
gl: Gardar a liñaxe do termo significa gardar <em>o termo e todos os seus antecesores</em>.

en: Force the user to choose a !item from a <em>deepest level</em>
gl: Obrigar á persoa usuaria a elixir un termo dun <em>nivel máis profundo< /em>.

en: Allow the user to choose a !item from <em>any level</em>
gl: Permitir á persoa usuaria  elixir un termo de calquera nivel

en: Display the !entity count
gl: Mostrar o número de !entity

en: When enabled, the user will see the number of !entities that match
            the current !item listed between brackets.
gl: Cando está activada, a persoa usuaria verá o número de nodos que coinciden co termo actual entre paréntesis.

en: Resizable
gl: Redimensionable

en: When enabled, a handle appears below the Hierarchical Select to allow
          the user to dynamically resize it. Double clicking will toggle between
          the smallest and a sane 'big size'.
gl: Cando está activada, una barra aparece debaixo da Selección Xerárquica para permitir que a persoa usuaria poida axustar o tamaño de forma dinámica. Facer dobre clic para cambiar de tamaño máis pequeno e máis grande.

en: Enable level labels
gl: Habilitar etiquetas de nivel

en: The dropbox allows the user to <strong>make multiple selections</strong>.
gl: O Dropbox permítelle a persoa usuaria <strong>facer seleccións múltiples</strong>.

en: Enable the dropbox
gl: Habilitar o dropbox

en: Editability settings
gl: Axustes de edición

en: You can allow the user to <strong>add new !items to this
            !hierarchy</strong> <em>through</em> Hierarchical Select.
gl: Pode permitir a persoa usuaria <strong>engadir novos termos ó vocabulario</strong> <em>a través</em> da selección xerárquica.

en: Allow creation of new !items
gl: Permite a creación de novos termos

en: Use the Hierarchical Select form element for this vocabulary.
gl: Use o elemento de Selección Xerárquica para este vocabulario.

en: Autocomplete
gl: Autocompletar

en: All terms
gl: Todos os termos

en: Dropdown
gl: Desplegábel

en: Select terms from vocabulary @voc
gl: Seleciona termos do vocabulario @voc

en: Require associated !entity
gl: Requirir !entity asociado

en: When enabled, !items will only be displayed when they are associated
            with at least one !entity, or if one of their child !items are
            associated with at least one !entity.
gl: Cando está activada, os termos só se mostrarán cando se asocian con polo menos un !entity, ou se un dos fillos do termo está asociado con polo menos un !entity.

en: This setting is irrelevant when you're using Hierarchical Select.
          <br />Use Hierarchical Select's %editability-settings instead.
gl: Esta opción é irrelevante cando se está utilizando a Selección Xerárquica.<br />Use %editability-settings da Selección Xerárquica no seu sitio.

en: This setting is managed by the Hierarchical Select configuration, by
          the %enable-dropbox setting.
gl: Esta opción é administrada pola configuración da Selección Xerárquica, mediante a configuración de %enable-dropbox.

en: When checked, the %free_tagging and %multiple_values settings will
          be managed by the Hierarchical Select configuration.
gl: Cando se activa, o %free_tagging e as opcións %multiple_values serán administrados pola configuración da Selección Xerárquica.

en: All parent terms
gl: Todos os termos pais

en: All related terms
gl: Todos os termos relacionados
