Hierarchical Select (6.x-3.6) - en to te translation catalogue (35 entries)

en: Title
te: శీర్షిక

en: Actions
te: చర్యలు

en: disabled
te: అచేతనం

en: Cancel
te: రద్దు చెయ్యు

en: Remove
te: తొలిగించు

en: Disabled
te: అచేతనం అయింది

en: Enabled
te: చేతనం అయింది

en: unknown
te: తెలియని

en: Taxonomy
te: వర్గీకరణ

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Edit
te: మార్చు

en: Related terms
te: సంబంధిత పదాలు

en: root
te: మూలం

en: none
te: ఏమీలేవు

en: Import
te: దిగుమతించు

en: Export
te: ఎగుమతించు

en: Label
te: లేబుల్

en: Preview
te: మునుజూపు

en: Save
te: భద్రపరచు

en: Update
te: తాజాకరించు

en: Add
te: చేర్చు

en: Vocabularies
te: పదజాలాలు

en: Menu
te: మెనూ

en: Create
te: సృష్టించు

en: 1 hour | @count hours
te[0]: 1 గంట
te[1]: @count గంటలు

en: 1 day | @count days
te[0]: 1 రోజు
te[1]: @count రోజులు

en: N/A
te: వర్తించదు

en: This field is required.
te: ఈ ఖాళీ తప్పనిసరి

en: !name field is required.
te: !name అనే ఖాళీ తప్పనిసరి.

en: Context
te: సందర్భం

en: 1 year | @count years
te[0]: 1 సంవత్సరం
te[1]: @count సంవత్సరాలు

en: 1 week | @count weeks
te[0]: 1 వారం
te[1]: @count వారాలు

en: 1 min | @count min
te[0]: 1 నిమిషం
te[1]: @count నిమిషాలు

en: 1 sec | @count sec
te[0]: 1 క్షణం
te[1]: @count క్షణాలు
