HTML Mail (6.x-1.3) - en to fa translation catalogue (17 entries)

en: Body
fa: بدنه

en: Submit
fa: ثبت

en: Subject
fa: موضوع

en: Settings
fa: تنظیمات

en: Mail
fa: ارسال نامه

en: To
fa: به

en: Template
fa: قالب

en: Token
fa: توکن

en: Replacement value
fa: مقدار جایگزین

en: Replacement patterns
fa: الگوهای جایگزینی

en: Line break converter
fa: مبدل تجزیه خط

en: HTML Mail
fa: نامه HTML

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
fa: سطر جدید را به HTML تبدیل می‌کند (یعنی تگ‌های &lt;br&gt; و &lt;p&gt;)

en: Send Test
fa: تست ارسال

en: Configure HTML Mail system-wide settings.
fa: پیکربندی تنظیمات عمومی پست الکترونیکی HTML.

en: Convert relative links to absolute
fa: پیوندهای نسبی را به پیوندهای مطلق تبدیل کن

en: HTML Mail test message sent.
fa: پیغام آزمایشی HTML Mail ارسال شد.
