HTML Mail (6.x-1.6) - en to de translation catalogue (15 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Submit
de: Absenden

en: Subject
de: Betreff

en: Settings
de: Einstellungen

en: Mail
de: E-Mail

en: To
de: An

en: Replacement value
de: Ersetzungswert

en: tokens
de: Tokens

en: Replacement patterns
de: Ersetzungsmuster

en: Line break converter
de: Zeilenumbruchkonverter

en: Debug
de: Debuggen

en: HTML Mail
de: HTML-E-Mail

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
de: Wandelt Zeilenumbrüche in HTML um (z.B. &lt;br&gt; und &lt;p&gt;-Tags).

en: Send Test
de: Test senden

en: Enable HTML in system emails
de: HTML in System-E-Mails aktivieren
