HTML Mail (6.x-1.6) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Body
fr: Corps

en: Submit
fr: Soumettre

en: Subject
fr: Objet

en: Settings
fr: Paramètres

en: Mail
fr: Courriel

en: To
fr: À

en: Template
fr: Gabarit

en: Token
fr: Jeton (token)

en: Replacement value
fr: Valeur de remplacement

en: tokens
fr: jetons (<em>tokens</em>)

en: Replacement patterns
fr: Motifs de remplacement

en: Line break converter
fr: Convertisseur de sauts de ligne

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
fr: Convertit les sauts de lignes en HTML (c'est à dire en balises &lt;br&gt; et &lt;p&gt;).
