HTML Mail (6.x-1.7) - en to it translation catalogue (9 entries)

en: Body
it: Corpo

en: Submit
it: Invia

en: Subject
it: Oggetto

en: Settings
it: Impostazioni

en: To
it: A

en: Replacement value
it: Valori di sostituzione

en: Replacement patterns
it: Schemi di sostituzione

en: Line break converter
it: Conversione linea a capo

en: Converts line breaks into HTML (i.e. &lt;br&gt; and &lt;p&gt; tags).
it: Converte gli a capo in HTML (cioè in tag &lt;br&gt; e &lt;p&gt;).
