iContact (6.x-2.0-alpha3) - en to ur translation catalogue (24 entries)

en: Home
ur: مرکز

en: Title
ur: عنوان

en: Status
ur: حالت

en: Administer
ur: انتظام

en: Prefix
ur: سابقہ

en: Suffix
ur: لاحقہ

en: E-mail
ur: برقی خط

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Username
ur: اسم صارف

en: Email address
ur: برقی ڈاک کا پتہ

en: Type
ur: قِسم

en: Subject
ur: موضوع

en: Description
ur: وضاحت

en: Enable
ur: فعال

en: Enabled
ur: فعال

en: Password
ur: کلمۂ شناخت

en: Weight
ur: وزن

en: Save
ur: محفوظ کریں

en: ID
ur: شناخت

en: Email
ur: ای میل

en: Filter
ur: فلٹر

en: Mode
ur: طریقۂ کار

en: Normal
ur: عمومی

en: !name field is required.
ur: !name کے خانے کو پّر کرنا لازمی ہے۔
