iContact (6.x-2.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (54 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Status
ar: الحالة

en: Administer
ar: أدر

en: Prefix
ar: سابقة

en: Suffix
ar: لاحقة

en: E-mail
ar: البريد الإلكتروني

en: Submit
ar: إضافة

en: Username
ar: اسم المستخدم

en: Email address
ar: عنوان البريد الإلكتروني

en: Type
ar: النوع

en: Subject
ar: الموضوع

en: Actions
ar: الإجراءات

en: Description
ar: الوصف

en: Enable
ar: تفعيل

en: Enabled
ar: مفعل

en: Edit
ar: تحرير

en: Reset
ar: إعادة الضبط

en: Password
ar: كلمة المرور

en: Country
ar: الدولة

en: Weight
ar: الوزن

en: Name
ar: الاسم

en: Field
ar: الحقل

en: Save
ar: حفظ

en: Update
ar: تحديث

en: Time
ar: الوقت

en: History
ar: الأرشيف

en: ID
ar: المعرف ID

en: Statistics
ar: الإحصائيات

en: Subscriptions
ar: الاشتراكات

en: Email
ar: البريد الإلكتروني

en: Created
ar: الإنشاء

en: Filter
ar: انتقاء

en: Mode
ar: النمط

en: Normal
ar: طبيعي

en: Details
ar: التفاصيل

en: State
ar: الحالة

en: First name
ar: الاسم الشخصي

en: Last name
ar: الاسم العائلي

en: Users
ar: المستخدمين

en: Defaults
ar: الوضعيات الافتراضية

en: Pending
ar: معلّق

en: Messages
ar: الرسائل

en: Refine
ar: تحسين

en: Undo
ar: تراجع

en: Lists
ar: قوائم

en: Permissions
ar: الصلاحيات

en: User name
ar: اسم المستخدم

en: !name field is required.
ar: حقل "!name" ضروري.

en: Live
ar: مباشر

en: Welcome message
ar: رسالة الترحيب

en: From name
ar: اسم المرسل

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
ar: <em>و</em>في حال كون <strong>%property</strong> <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
ar: <strong>%property</strong> <strong>%value</strong>
