iContact (6.x-2.0-alpha3) - en to de translation catalogue (78 entries)

en: Home
de: Startseite

en: Title
de: Titel

en: Administer
de: Verwalten

en: Prefix
de: Präfix

en: E-mail
de: E-Mail

en: Submit
de: Absenden

en: Username
de: Benutzername

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Type
de: Typ

en: Subject
de: Betreff

en: Actions
de: Aktionen

en: Description
de: Beschreibung

en: Enable
de: Aktivieren

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Error Message
de: Fehlermeldung

en: Password
de: Passwort

en: Country
de: Land

en: Weight
de: Gewichtung

en: Field
de: Feld

en: Save
de: Speichern

en: Update
de: Aktualisieren

en: Time
de: Zeit

en: History
de: Verlauf

en: Statistics
de: Statistiken

en: Subscriptions
de: Abonnements

en: Email
de: E-Mail

en: Created
de: Erstellt

en: Please enter a valid email address.
de: Bitte geben Sie eine gültige E-Mail-Adresse ein.

en: Welcome
de: Willkommen

en: Contacts
de: Kontakte

en: Message type
de: Nachrichtentyp

en: Mode
de: Modus

en: Phone
de: Telefonnummer

en: State
de: Status

en: First name
de: Vorname

en: Last name
de: Nachname

en: Users
de: Benutzer

en: Contact ID
de: Kontakt ID

en: Defaults
de: Standards

en: Street
de: Straße

en: City
de: Stadt

en: Postal code
de: Postleitzahl

en: Confirmation
de: Bestätigung

en: Accounts
de: Konten

en: Pending
de: Ausstehend

en: Messages
de: Benachrichtigungen

en: Refine
de: Einschränken

en: Undo
de: Rückgängig

en: Lists
de: Listen

en: Permissions
de: Berechtigungen

en: Street address
de: Straße und Hausnummer

en: User name
de: Benutzername

en: !name field is required.
de: Das Feld !name ist erforderlich.

en: Invalid email address.
de: Ungültige E-Mail-Adresse.

en: Welcome message
de: Willkommensmitteilung

en: From name
de: Absendername

en: Company name
de: Unternehmensname

en: Custom fields
de: Benutzerdefinierte Felder

en: Require
de: Erforderlich

en: Campaign
de: Kampagne

en: State or Province
de: Bundesstaat oder Provinz

en: Authenticated
de: Authentifiziert

en: Subscribe to @name
de: @name abonnieren

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
de: <em>und</em> wo <strong>%property</strong> ist <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
de: <strong>%property</strong> ist <strong>%value</strong>

en: Street 1
de: Strasse und Hausnummer

en: Street 2
de: Adresse (Zusatz)

en: Billing
de: Abrechnung

en: Update Message
de: Nachricht aktualisieren

en: API settings
de: API-Einstellungen

en: From email
de: Absender-E-Mail-Adresse

en: Segments
de: Segmente

en: You are not logged in
de: Sie sind nicht angemeldet

en: Text body
de: Textkörper

en: Unlisted
de: Nicht aufgelistet

en: Create date
de: Erzeugungsdatum
