iContact (6.x-2.0-alpha3) - en to it translation catalogue (59 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Status
it: Stato

en: Administer
it: Amministra

en: Prefix
it: Prefisso

en: Suffix
it: Suffisso

en: Submit
it: Invia

en: Username
it: Nome utente

en: Email address
it: Indirizzo e-mail

en: Type
it: Tipo

en: Subject
it: Oggetto

en: Actions
it: Azioni

en: Description
it: Descrizione

en: Enable
it: Abilita

en: Enabled
it: Attivato

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Error Message
it: Messaggio di errore

en: Country
it: Paese

en: Weight
it: Peso

en: Name
it: Nome

en: Field
it: Campo

en: Save
it: Salva

en: Update
it: Aggiorna

en: Time
it: Data e ora

en: History
it: Cronologia

en: Statistics
it: Statistiche

en: Subscriptions
it: Iscrizioni

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Welcome
it: Benvenuto

en: Filter
it: Filtra

en: Message type
it: Tipo di messaggio

en: Mode
it: Modalità

en: Normal
it: Normale

en: Details
it: Dettagli

en: Phone
it: Telefono

en: State
it: Stato

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Users
it: Utenti

en: Defaults
it: Impostazioni predefinite

en: Street
it: Via

en: City
it: Città

en: Postal code
it: Codice postale

en: Confirmation
it: Conferma

en: Pending
it: In sospeso

en: Messages
it: Messaggi

en: Refine
it: Definisci meglio

en: Undo
it: Annulla ultima operazione

en: Lists
it: Liste

en: Permissions
it: Permessi

en: Street address
it: Indirizzo

en: User name
it: Nome utente

en: !name field is required.
it: Il campo !name è obbligatorio

en: From name
it: Nome del mittente

en: Company name
it: Ragione Sociale

en: Require
it: Richiedi

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
it: <em>e</em> dove <strong>%property</strong> è <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
it: <strong>%property</strong> è <strong>%value</strong>
