iContact (6.x-2.0-alpha3) - en to lt translation catalogue (62 entries)

en: Home
lt: Pradžia

en: Title
lt: Pavadinimas

en: Status
lt: Būsena

en: Administer
lt: Administravimas

en: Prefix
lt: Priešdėlis

en: Suffix
lt: Priesaga

en: E-mail
lt: El. paštas

en: Submit
lt: Siųsti

en: Username
lt: Nario vardas

en: Email address
lt: El. pašto adresas

en: Type
lt: Tipas

en: Subject
lt: Tema

en: Actions
lt: Veiksmai

en: Description
lt: Aprašymas

en: Enable
lt: Įjungti

en: Enabled
lt: Įjungta

en: Edit
lt: Redaguoti

en: Reset
lt: Išvalyti

en: Error Message
lt: Klaidos žinutė

en: Password
lt: Slaptažodis

en: Country
lt: Šalis

en: Weight
lt: Svoris

en: Name
lt: Pavadinimas

en: Field
lt: Laukelis

en: Save
lt: Saugoti

en: Update
lt: Atnaujinti

en: Time
lt: Laikas

en: History
lt: Istorija

en: Statistics
lt: Statistika

en: Subscriptions
lt: Prenumeratoriai

en: Email
lt: El. paštas

en: Created
lt: Sukurta

en: Please enter a valid email address.
lt: Prašome įvesti teisingą el. pašto adresą.

en: Filter
lt: Filtruoti

en: Message type
lt: Žinutės tipas

en: Mode
lt: Būdas

en: Normal
lt: Normalus

en: Details
lt: Išsamiai

en: Phone
lt: Telefonas

en: State
lt: Etapas

en: First name
lt: Vardas

en: Last name
lt: Pavardė

en: Users
lt: Nariai

en: Defaults
lt: Numatyta

en: Street
lt: Gatvė

en: City
lt: Miestas

en: Postal code
lt: Pašto kodas

en: Confirmation
lt: Patvirtinimas

en: Pending
lt: Laukiama

en: Messages
lt: Žinutės

en: Refine
lt: Patikslinti

en: Undo
lt: Atšaukti

en: Permissions
lt: Leidimai

en: Street address
lt: Adresas

en: User name
lt: Nario vardas

en: !name field is required.
lt: Laukelis !name būtinas.

en: Live
lt: Gyva

en: Welcome message
lt: Pasisveikinimo žinutė

en: From name
lt: Siuntėjo vardas

en: Company name
lt: Įmonės pavadinimas

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
lt: <em>ir</em> kur <strong>%property</strong> yra <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
lt: <strong>%property</strong> yra <strong>%value</strong>
