iContact (6.x-2.0-alpha3) - en to nl translation catalogue (70 entries)

en: Title
nl: Titel

en: Administer
nl: Beheren

en: Prefix
nl: Voorvoegsel

en: Suffix
nl: Achtervoegsel

en: E-mail
nl: E-mailadres

en: Submit
nl: Indienen

en: Username
nl: Gebruikersnaam

en: Email address
nl: E-mailadres

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Actions
nl: Acties

en: Description
nl: Beschrijving

en: Enable
nl: Inschakelen

en: Enabled
nl: Ingeschakeld

en: Edit
nl: Bewerken

en: Error Message
nl: Foutmelding

en: Password
nl: Wachtwoord

en: Country
nl: Land

en: Weight
nl: Gewicht

en: Name
nl: Naam

en: Field
nl: Veld

en: Save
nl: Opslaan

en: Update
nl: Bijwerken

en: Time
nl: Tijd

en: History
nl: Historie

en: Statistics
nl: Statistieken

en: Subscriptions
nl: Abonnementen

en: Email
nl: E-mail

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Welcome
nl: Welkom

en: Contacts
nl: Contacten

en: Message type
nl: Berichttype

en: Mode
nl: Modus

en: Normal
nl: Normaal

en: Phone
nl: Telefoonnummer

en: State
nl: Status

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Users
nl: Gebruikers

en: Defaults
nl: Standaardinstellingen

en: Street
nl: Straat

en: City
nl: Plaats

en: Postal code
nl: Postcode

en: Confirmation
nl: Bevestiging

en: Pending
nl: In afwachting

en: Messages
nl: Berichten

en: Refine
nl: Verfijnen

en: Undo
nl: Ongedaan maken

en: Lists
nl: Lijsten

en: Business
nl: Zakelijk

en: Permissions
nl: Toegangsrechten

en: Street address
nl: Adres

en: User name
nl: Gebruikersnaam

en: !name field is required.
nl: Het veld !name is verplicht.

en: Invalid email address.
nl: Ongeldig e-mailadres.

en: From name
nl: Naam afzender

en: Company name
nl: Bedrijfsnaam

en: Sandbox
nl: Testomgeving

en: Custom fields
nl: Aangepaste velden

en: Require
nl: Verplicht

en: Campaigns
nl: Campagnes

en: Campaign
nl: Campagne

en: State or Province
nl: Staat of provincie

en: Authenticated
nl: Geverifieerd

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
nl: <em>en</em> waar <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>

en: Street 1
nl: Straat 1

en: Street 2
nl: Straat 2

en: Update Message
nl: Updatebericht

en: API settings
nl: API-instellingen

en: From email
nl: Van e-mail

en: Unlisted
nl: Niet vermeld
