iContact (6.x-2.0-alpha3) - en to ro translation catalogue (54 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Title
ro: Titlu

en: Status
ro: Stare

en: Administer
ro: Administrează

en: Suffix
ro: Sufix

en: Submit
ro: Trimite

en: Username
ro: Nume utilizator

en: Email address
ro: Adresă email

en: Type
ro: Tip

en: Subject
ro: Subiect

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Description
ro: Descriere

en: Enable
ro: Activare

en: Enabled
ro: Activat

en: Edit
ro: Editați

en: Reset
ro: Resetează

en: Password
ro: Parolă

en: Country
ro: Ţară

en: Weight
ro: Greutate

en: Name
ro: Nume

en: Field
ro: Câmp

en: Save
ro: Salvare

en: Update
ro: Actualizare

en: Time
ro: Ora

en: History
ro: Istoric

en: Statistics
ro: Statistici

en: Subscriptions
ro: Abonări

en: Email
ro: email

en: Created
ro: Creat

en: Welcome
ro: Bine ați venit

en: Contacts
ro: Contacte

en: Filter
ro: Filtru

en: Mode
ro: Mod

en: Details
ro: Detalii

en: Phone
ro: Telefon

en: State
ro: Status

en: First name
ro: Prenume

en: Last name
ro: Nume

en: Users
ro: Utilizatori

en: Defaults
ro: Implicite

en: Street
ro: Strada

en: City
ro: Oraş/Sector

en: Postal code
ro: Cod poştal

en: Pending
ro: În așteptare

en: Messages
ro: Mesaje

en: Refine
ro: Rafinează

en: Lists
ro: Liste

en: Permissions
ro: Permisiuni

en: Street address
ro: Adresă

en: User name
ro: Nume utilizator

en: !name field is required.
ro: Câmpul !name este obligatoriu.

en: Company name
ro: Nume companie

en: <em>and</em> where <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
ro: <em>şi</em> unde <strong>%property</strong> este <strong>%value</strong>

en: <strong>%property</strong> is <strong>%value</strong>
ro: <strong>%property</strong> este <strong>%value</strong>
