Image (6.x-1.0) - en to id translation catalogue (45 entries)

en: Home
id: Beranda

en: Images
id: Gambar

en: Image size
id: Ukuran gambar

en: Delete
id: Hapus

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: List
id: Daftar

en: Cancel
id: Batal

en: Description
id: Deskripsi

en: Disabled
id: Non Aktif

en: Enabled
id: Aktif

en: view
id: tampilan

en: Size
id: Ukuran

en: - None -
id: - Tiada -

en: Weight
id: Bobot

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: root
id: akar

en: Parent
id: Induk

en: Depth
id: Kedalaman

en: Name
id: Nama

en: Import
id: Impor

en: Preview
id: Pratinjau

en: Save
id: Simpan

en: Dimensions
id: Dimensi

en: Upload
id: Unggah

en: Upload image
id: Unggah gambar

en: Page
id: Halaman

en: File name
id: Nama berkas

en: Count
id: Jumlah

en: Width
id: Lebar

en: Height
id: Tinggi

en: Thumbnail
id: Miniatur

en: Unlimited
id: Tak terbatas

en: Operation
id: Operasi

en: Original
id: Asli

en: Hidden
id: Tersembunyi

en: Gray
id: Abu-abu

en: image
id: gambar

en: <Hidden>
id: <Tersembunyi>

en: JPEG quality
id: Kualitas JPEG

en: Manage fields
id: Kelola bidang

en: Maximum upload size
id: Ukuran maksimum unggahan

en: No link
id: TIdak ada tautan.

en: Default argument
id: Argumen baku

en: Image toolkit
id: Perangkat gambar
