Image (6.x-1.2) - en to ar translation catalogue (66 entries)

en: Home
ar: الرئيسية

en: Title
ar: العنوان

en: Images
ar: الصور

en: Image size
ar: حجم الصورة

en: Delete
ar: حذف

en: Operations
ar: عمليات

en: List
ar: لائحة

en: Cancel
ar: إلغاء

en: Remove
ar: حذف

en: Description
ar: الوصف

en: Disabled
ar: معطل

en: Enabled
ar: مفعل

en: view
ar: عرض

en: File
ar: ملف

en: Size
ar: الحجم

en: - None -
ar: - لا شيء -

en: Weight
ar: الوزن

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: root
ar: جذر

en: Parent
ar: الأب

en: Depth
ar: العمق

en: Name
ar: الاسم

en: edit
ar: تحرير

en: Import
ar: استيراد

en: Label
ar: التسمية

en: Preview
ar: معاينة

en: Save
ar: حفظ

en: Import path
ar: مسار الاستيراد

en: Dimensions
ar: الأبعاد

en: Last updated: %date
ar: آخر تحديث: %date

en: Upload
ar: رفع

en: Upload image
ar: ارفع صورة

en: Node
ar: العقدة

en: Page
ar: الصفحة

en: File name
ar: اسم الملف

en: Count
ar: العدد

en: Random image
ar: صورة عشوائية

en: Width
ar: العرض

en: Height
ar: الارتفاع

en: Thumbnail
ar: النسخة المصغرة

en: Image galleries
ar: معارض الصور

en: Unlimited
ar: غير محدود

en: Operation
ar: عملية

en: Hidden
ar: مخفي

en: Image sizes
ar: حجم الصورة

en: Gray
ar: رمادي

en: Image Galleries
ar: معارض الصور

en: image
ar: صورة

en: <Hidden>
ar: <مخفي>

en: JPEG quality
ar: جودة JPEG

en: Manage fields
ar: تسيير الحقول

en: An image (with thumbnail). This is ideal for publishing photographs or screenshots.
ar: صورة (مع نسخ مصغرة). مثالية لنشر الصور و لقطات الشاشة.

en: Default image path
ar: مسار الصور المبدئي

en: Maximum upload size
ar: أكبر حجم للملف المرفوع

en: KB
ar: ك.بايت

en: Latest image
ar: أحدث صورة

en: create images
ar: ينشئ صورا

en: Image title
ar: عنوان الصورة

en: edit gallery
ar: حرر المعرض

en: Gallery name
ar: اسم المعرض

en: The name is used to identify the gallery.
ar: الاسم المخصص لهذا المعرض.

en: import images
ar: استورد الصور

en: Image toolkit
ar: عدة الصور

en: image_import
ar: مستورد الصور

en: Gallery page
ar: اسم المعرض
