Imagemenu (6.x-1.1) - en to ro translation catalogue (34 entries)

en: Title
ro: Titlu

en: Save configuration
ro: Salvați configurația

en: delete
ro: șterge

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: disabled
ro: dezactivat

en: Description
ro: Descriere

en: Enabled
ro: Activat

en: This action cannot be undone.
ro: Această acţiune nu are cale de întoarcere.

en: Weight
ro: Greutate

en: Settings
ro: Setări

en: edit
ro: modifică

en: Save
ro: Salvare

en: Path
ro: Cale

en: Menu
ro: Meniu

en: Add item
ro: Adaugă element

en: Layout
ro: Prezentare

en: Menu item
ro: Articol de meniu

en: Expanded
ro: Expandat

en: The path this menu item links to. This can be an internal Drupal path such as %add-node or an external URL such as %drupal. Enter %front to link to the front page.
ro: Calea la cate acest element meniu va fi legată. Acesta poate fi o cale internă Drupal cum ar fi %add-node sau un URL extern cum ar fi %drupal. Introduceţi %front pentru link la prima pagină.

en: If selected and this menu item has children, the menu will always appear expanded.
ro: Dacă este selectat şi dacă acest articol de meniu are descendenţi, atunci acest meniu va apare întotdeauna expandat.

en: Parent item
ro: Articol părinte

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
ro: Opţional. În meniu, articolele mai grele se scufundă, iar articolele mai uşoare se ridică spre suprafaţă.

en: Add menu
ro: Adaugă meniu

en: menu
ro: meniu

en: Edit menu
ro: Modifică meniu

en: Delete menu
ro: Şterge meniu

en: Edit menu item
ro: Modifică articolul meniu

en: Delete menu item
ro: Şterge articolul meniu

en: Menu settings
ro: Opţiuni de meniu

en: Menu items that are not enabled will not be listed in any menu.
ro: Elemente de meniu care nu sunt activate, nu vor fi listate în nici un meniu.

en: List menus
ro: Listă meniuri

en: Customize menu
ro: Personalizare meniu

en: List items
ro: Listă elemente
