Image Picker (6.x-2.6) - en to fr translation catalogue (83 entries)

en: Title
fr: Titre

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Submit
fr: Soumettre

en: Private
fr: Privé

en: Groups
fr: Groupes

en: Group
fr: Groupe

en: List
fr: Lister

en: Cancel
fr: Annuler

en: Comments
fr: Commentaires

en: Yes
fr: Oui

en: No
fr: Non

en: Go
fr: Allez

en: File
fr: Fichier

en: Edit
fr: Modifier

en: Size
fr: Taille

en: Search
fr: Rechercher

en: Reset
fr: Réinitialiser

en: None
fr: Aucun(e)

en: Link
fr: Lien

en: Name
fr: Nom

en: Import
fr: Importer

en: Save
fr: Enregistrer

en: User Name
fr: Nom d'utilisateur

en: Statistics
fr: Statistiques

en: Upload
fr: Transférer

en: User
fr: Utilisateur

en: All
fr: Tout

en: Thumbnail size
fr: Taille de la miniature

en: Node Types
fr: Types de nœuds

en: Width
fr: Largeur

en: Height
fr: Hauteur

en: Thumbnail
fr: Vignette

en: groups
fr: groupes

en: Unlimited
fr: Illimité

en: State
fr: État

en: Group name
fr: Nom du groupe

en: General
fr: Général

en: No groups
fr: Aucun groupe

en: Other
fr: Autre

en: Align
fr: Aligner

en: Users
fr: Utilisateurs

en: Order
fr: Ordre

en: Stats
fr: Statistiques

en: Edit group
fr: Modifier le groupe

en: Add group
fr: Ajouter un groupe

en: Validate
fr: Valider

en: Browse
fr: Parcourir

en: seconds
fr: secondes

en: Show
fr: Afficher

en: No groups found.
fr: Aucun groupe n'a été trouvé.

en: Insert image
fr: Insérer l'image

en: Middle
fr: Milieu

en: Minimum width
fr: Largeur minimum

en: Convert
fr: Convertir

en: Group Name
fr: Nom du groupe

en: Percentage
fr: Pourcentage

en: Copy
fr: Copier

en: Blocks
fr: Blocs

en: Full size
fr: Taille réelle

en: Images per page
fr: Images par page

en: Used
fr: Utilisé

en: By name
fr: Par nom

en: Scale image
fr: Modifier l'échelle de l'image

en: Default order
fr: Ordre par défaut

en: selected
fr: sélectionné

en: Newest first
fr: Le plus récent d'abord

en: Image file
fr: Fichier image

en: Delete image
fr: Supprimer l'image

en: Bottom Left
fr: En bas à gauche

en: Bottom Right
fr: En bas à droite

en: Top Left
fr: En haut à gauche

en: Top Right
fr: En haut à droite

en: Config
fr: Configuration

en: Private groups
fr: Groupes privés

en: Finished with an error.
fr: Terminé avec erreur

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: No users found.
fr: Aucun utilisateur trouvé.

en: Progress bar message
fr: Message de la barre de progression

en: Edit group roles
fr: Modifier les rôles de groupe

en: Group statistics
fr: Statistiques de groupes

en: Progress bar
fr: Barre de progression
