IMCE (6.x-1.4) - en to ca translation catalogue (183 entries)

en: Save configuration
ca: Desa la configuració

en: delete
ca: suprimeix

en: size
ca: mida

en: Suffix
ca: Sufix

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Operations
ca: Operacions

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Go
ca: Vés-hi

en: view
ca: mostra

en: all
ca: tot

en: File
ca: Fitxer

en: Edit
ca: Edita

en: Date
ca: Data

en: Size
ca: Mida

en: Weight
ca: Pes

en: none
ca: cap

en: Settings
ca: Paràmetres

en: Name
ca: Nom

en: Save
ca: Desa

en: Help
ca: Ajuda

en: link
ca: enllaç

en: Display
ca: Visualització

en: add
ca: afegir

en: Permitted file extensions
ca: Extensions de fitxers permeses

en: Extensions that users in this role can upload. Separate extensions with a space and do not include the leading dot.
ca: Les extensions que poden carregar els usuaris d'aquest rol. Separeu les extensions amb un espai i no inclogueu el punt del principi.

en: n/a
ca: n/d

en: Upload
ca: Puja

en: User
ca: Usuari

en: Create
ca: Crea

en: File name
ca: Nom del fitxer

en: File size
ca: Mida del fitxer

en: User role
ca: Rol de l'usuari

en: Up
ca: Amunt

en: Width
ca: Amplada

en: Height
ca: Alçada

en: Media
ca: Multimèdia

en: logout
ca: surt

en: Unlimited
ca: Il·limitat

en: operations
ca: operacions

en: Directory
ca: Directori

en: Navigation
ca: Navegació

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Profile name
ca: Nom de perfil

en: Close
ca: Tanca

en: Common settings
ca: Configuració més habitual

en: Browse
ca: Navega

en: WIDTHxHEIGHT
ca: AMPLADAxALÇADA

en: Maximum file size per upload
ca: Mida màxima dels fitxers per càrrega

en: File Browser
ca: Navegador de fitxers

en: Upload file
ca: Carrega el fitxer

en: The changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: unlimited
ca: il·limitat

en: Changes have been saved.
ca: S'han desat els canvis.

en: user #1
ca: usuari #1

en: Permissions
ca: Permisos

en: filename
ca: Nom del fitxer

en: Your PHP settings limit the maximum file size per upload to %size.
ca: Els paràmetres PHP limiten la mida màxima d'un fitxer per carregar a %size.

en: image
ca: imatge

en: images
ca: imatges

en: IMCE settings
ca: Configuració d'IMCE

en: Control how your image/file browser works.
ca: Controlar el funcionament del vostre navegador d'imatges/fitxers.

en: Sub-folder tool
ca: Eina de subcarpetes

en: Personal files
ca: Fitxers personals

en: date
ca: data

en: File was deleted due to quota exceed!
ca: S'ha eliminat el fitxer perquè s'excedeix la quota!

en: Directory is empty.
ca: El directori és buit.

en: Upload File
ca: Puja un fitxer

en: Scale if necessary
ca: Escalar si cal

en: Create thumbnail
ca: Crea una miniatura

en: Dimensions for scaling
ca: Dimensions per a escalar

en: Limits
ca: Límits

en: Resize image
ca: Redimensiona la imatge

en: Create a copy
ca: Crear una còpia

en: Image/File Browser
ca: Navegador d'imatges/fitxers

en: Are you sure want to delete this file?
ca: Esteu segur de voler eliminar aquest fitxer?

en: non-images
ca: no imatges

en: Keyboard shortcuts
ca: Tecles de drecera

en: UP(previous), DOWN(next), DELETE, INSERT(add)
ca: AMUNT(anterior), AVALL(següent), SUPRIMIR, INSERIR(afegir)

en: No files were uploaded.
ca: No s'ha penjat cap fitxer

en: File upload error. Could not move uploaded file.
ca: Error de càrrega del fitxer. No s'ha pogut moure el fitxer carregat.

en: Invalid filename.
ca: El nom del fitxer no és vàlid.

en: Only images with .jpg, .gif, and .png extensions are allowed.
ca: Només es permeten imatges amb les extensions .jpg, .gif, i .png.

en: Error scaling image.
ca: S'ha produït un error en escalar la imatge.

en: Image was scaled to allowed dimensions.
ca: S'ha escalat la imatge a les dimensions permeses.

en: Image dimensions exceed the limit.
ca: Les dimensions de la imatge excedeixen els límits.

en: Invalid file extension. Allowed extensions are .jpg, .gif, .png, !ext
ca: Extensió de fitxer invàlida. Les extensions permeses són .jpg, .gif, .png, !ext

en: File size exceeds upload limit.
ca: La mida del fitxer excedeix el limit de pujada.

en: You dont have enough free space.
ca: No teniu espai lliure suficient.

en: Error copying the file.
ca: Error copiant el fitxer.

en: Upload successful.
ca: Pujada acabada amb èxit.

en: Thumbnail created.
ca: Miniatura creada.

en: Thumbnail can not be created.
ca: No es pot crear la miniatura.

en: File deleted successfully.
ca: El fitxer s'ha eliminat correctament.

en: Error deleting file.
ca: Error esborrant el fitxer.

en: File does not exist.
ca: El fitxer no existeix.

en: File type is not supported.
ca: El tipus de fitxer no està suportat.

en: Error resizing image.
ca: Error redimensionant la imatge.

en: Resizing successful.
ca: Redimensionat correcte

en: Error opening directory
ca: Error obrint el directori

en: Directory error!
ca: Error al directori!

en: These dimensions will be used while scaling down newly uploaded big images.
ca: Aquestes dimensions s'usaran a l'hora de reduir noves imatges grans.

en: Thumbnail dimensions
ca: Mides de les miniatures

en: You can enable automatic thumbnail creation from newly uploaded images. To disable leave the fields blank.
ca: Podeu habilitar la creació automàtica de miniatures per a les noves imatges pujades. Per a inhabilitar-la, deixeu els camps en blanc.

en: Your upload directory
ca: El vostre directori de pujades

en: This directory must be relative to <strong>!filepath</strong> directory. So if you want to use <strong>!filepath/foldername</strong>, just enter <strong>foldername</strong> here. You may also enter <strong>/</strong> to use the file system root. If you leave it blank, u1 will be used.
ca: Aquest directori ha de ser relatiu al directori <strong>!filepath</strong>. Així, si voleu usar <strong>!filepath/foldername</strong>, entreu aquí simplement <strong>directori</strong>. Podeu entrar també <strong>/</strong> per referir-vos al directori arrel. Si ho deixeu en blanc, s'usarà u1.

en: Enable extras
ca: Habilitar els extres

en: This javascript package includes browsing enhancements like file sorting, keyboard shortcuts, file filtering, etc.
ca: Aquest paquet javascript inclou millores a la navegació com ara l'ordenació de fitxers, dreceres de teclat, filtratge de fitxers, etc

en: delete files
ca: Eliminar fitxers

en: upload files
ca: carrega fitxers

en: limitless upload
ca: càrrega sense límit

en: Enable/disable access for file upload and deletion in user directories. Limitless upload disables controlling filesize, image dimensions and quota.
ca: Habiliteu/inhabiliteu l'accés a la pujada de fitxers i a l'esborrat dins dels directoris d'usuari. La pujada sense límit inhabilita el control de la mida dels fitxers, les dimensions de les images i les quotes.

en: Image dimensions
ca: Dimensions de la imatge

en: Define the maximum dimensions for an image to be uploaded.
ca: Defineix les dimensions màximes d'una imatge perquè pugui carregar-se.

en: Enable scaling of newly uploaded images.
ca: Activa l'escalament de les noves imatges carregades.

en: If a newly uploaded image has dimensions exceeding the limit, it will be scaled down instead of giving an error.
ca: Si una nova imatge carregada té dimensions que sobrepassen el límit, s'escalarà a la baixa en comptes de donar un error.

en: Enable custom resizing.
ca: Activa el canvi de mida personalitzat.

en: Users will be able to resize their images to any size up to allowed dimensions.
ca: Els usuaris podran redimensionar les seves imatges a qualsevol mida fins a les màximes permeses.

en: Define the maximum file size(KB) for an image to be uploaded.
ca: Defineix la mida màxima de fitxer (kB) per a cada imatge que es pugi.

en: Upload quota
ca: Quota de pujada de fitxers

en: Define the total upload quota(KB) per user.
ca: Defineix la quota total de pujada de fitxers (kB) per usuari.

en: Prefix for personal folder names
ca: Prefix per al nom de les carpetes personals

en: Define the prefix that user IDs will be appended in order to create personal folders. Ex: entering "u" will result in folder names like u1, u14 etc. If you leave it blank, user IDs will be used as folder names.
ca: Definiu el prefix que s'afegirà als IDs d'usuari per tal de crear carpetes personals. Ex: entrant "u" es generaran carpetes amb noms com ara u1, u14, etc. Si ho deixeu en blanc, s'usaran els IDs d'usuari com a nom de carpeta.

en: Use a shared folder
ca: Fes servir una carpeta compartida

en: If you want all your users to <strong>use a common folder instead of personal folders</strong>, here you can define that folder name (ex. images). Notice that shared upload means shared quota. If you are happy with personal folders leave this field blank.
ca: Si voleu que tots els usuaris <strong>usin una sola carpeta compartida en lloc de carpetes personals</strong>, podeu definir aquí el nom d'aquesta carpeta (p.ex: imatges). Tingueu present que la carpeta compartida comporta una quota compartida. Si preferiu les carpetes personals, deixeu aquest camp en blanc.

en: Enable sub-folder navigation.
ca: Habilitar la navegació per subcarpetes

en: This option allows users to manage multiple folders under their main folder. Only the users who have at least one sub-folder can use this feature.
ca: Aquest opció permet que els usuaris gestionin múltiples carpetes sota la seva carpeta principal. Només els usuaris que tenen, al menys, una subcarpeta poden fer servir aquesta funcionalitat.

en: Default sub-folder names
ca: Nom predeterminat de les subcarpetes

en: Enter comma separated sub-folder names that will be created automatically, if the sub-folder navigation is enabled. Each user of this role will have these folders in their main folder by default. Additional folders can be created using !subfoldertool. You should note that total user quota increases with every new sub-folder because the quotation is per folder basis.
ca: Entreu els noms de les subcarpetes separats per comes i seran creades automàticament si la navegació per subcarpetes està habilitada. Cada usuari d'aquest rol tindrà per  defecte aquestes carpetes dins de la seva carpeta principal. Es poden crear carpetes addicionals usant !subfoldertool. Tingueu present que la quota total de l'usuari creix amb cada subcarpeta, ja que la quota s'aplica a nivell de carpeta.

en: Non-image file support
ca: Suport per fitxers que no són imatges

en: Although IMCE is mainly designed to browse images, it supports uploading and browsing of any file type. If you like to use this feature, define your <strong>allowed non-image file extensions</strong> here with a comma between them. Ex .doc, .pdf, .zip.  Note that, image upload limits also apply for these files. For a pure image browser leave this field blank.
ca: Tot i que IMCE està pensat principalment per navegar per imatges, suporta la pujada i la navegació de qualsevol tipus de fitxer. Si voleu usar aquesta opció, definiu les <strong>extensions de fitxer permeses</strong>

en: Enable tinyMCE support
ca: Habilitar el suport de tinyMCE

en: Make IMCE the default image/file browser for tinyMCE.
ca: Fes IMCE el navegador d'imatges/fitxers per defecte al tinyMCE.

en: Enable FCKEditor support
ca: Habilitar el suport de FCKEditor

en: Replace the built-in file browser of FCKeditor with IMCE.
ca: Reemplaça el navegador de fitxers integrat a l'FCKeditor per l'IMCE.

en: Enable inline image/file insertion into plain textareas
ca: Permet inserir imatges/fitxers en línia en àrees de text pla

en: This feature allows you to add your images or files as <strong>html code into any plain textarea</strong>. This is useful especially when you dont use a wysiwyg editor such as tinyMCE or FCKeditor. Enter <strong>comma separated textarea IDs</strong> if you want to enable this feature. Otherwise, leave it blank. Hint: ID of Body fields in most node types is edit-body.
ca: Aquesta opció permet afegir imatges o fitxers com a <strong>codi HTML dins de quasevol àrea de text</strong>. Això és essencialment útil quan no useu un editor WYSIWYG com ara tinyMCE o FCKeditor. Entreu <strong>IDs d'àrees de text separades per comes</strong> si voleu activar aquesta opció. Si no, deixeu-ho en blanc. Consell: l'ID del camp Body és edit-body a la majoria de nodes.

en: Role precedence
ca: Precedència dels rols

en: A user having <strong>multiple roles</strong> gets the permissions of the highest one. Sort role IDs according to their <strong>precedence from higher to lower</strong> by putting > in between. Here is the id-name pairs of roles having access to IMCE:
ca: Un usuari que té <strong>múltiples rols</strong> obté els permisos del més alt. Ordeneu els IDs dels rols d'acord amb la <strong>precedència dels més alt al més baix</strong> posant > entre ells. Aquí teniu els parells ID-nom dels rols que tenen accés a IMCE:

en: Settings for user #1
ca: Configuració per a l'usuari #1

en: Settings for the role: !role
ca: Configuració per al rol: !role

en: Insert !image or !link.
ca: Inserir !image o !link.

en: Browse this user's files using !yours or !his
ca: Explora els fitxers d'aquest usuari usant !yours o !his

en: your privileges
ca: Els vostres privilegis

en: his/her privileges
ca: privilegis d'ell/a

en: <p>Here you can create sub-folders for your users. Multiple folder creation is possible at a time with the <strong>*</strong> character. For example, specifying <strong>user*/foo</strong> will create <strong>foo</strong> named folders under each folder starting with <strong>user</strong>. */foo*/bar will create bar named folders under folders starting with foo in each folder of file system path.</p>
ca: Aquí podeu crear subcarpetes per als vostres usuaris. Es poden crear múltiples carpetes alhora amb el caracter <strong>*</strong>. Per exemple, especificant <strong>user*/foo</strong> es crearan carpetes anomenades <strong>foo</strong> a sota de cada carpeta que comenci per <strong>user</strong>. */foo*/bar crearà carpetes anomenades bar a sota de carpetes que comencin amb foo per cada carpeta del camí del sistema de fitxers.

en: Folder path
ca: Camí de la carpeta

en: Specified path must be under file sytem path.
ca: El camí especificat cal que sigui en el del sistema de fitxers.

en: No matching sub-folders found.
ca: No s'ha trobat cap subcarpeta que hi coincideixi.

en: access imce
ca: accedeix a l'imce

en: administer imce
ca: administra l'imce

en: An image/file uploader and browser supporting personal directories and user quota.
ca: Un explorador i carregador d'imatges/fitxers amb suport de directoris personals i de quotes d'usuari.

en: Thumbnails
ca: Miniatures

en: Add new profile
ca: Afegeix un perfil nou

en: Directories
ca: Directoris

en: Resize
ca: Redimensionar

en: The selected file %file could not be copied.
ca: El fitxer %file seleccionat no es pot copiar.

en: Please select a file.
ca: Si us plau tria un fitxer.

en: The maximum allowed image size (e.g. 640x480). Set to 0 for no restriction. If an <a href="!image-toolkit-link">image toolkit</a> is installed, files exceeding this value will be scaled down to fit.
ca: Les mides màximes d'imatge permeses (p.ex. 640x480). Deixeu-les a 0 si no hi ha d'haver cap restricció. Si hi ha instal·lat algun <a href="!image-toolkit-link">joc d'eines d'imatge</a>, els fitxers que sobrepassin aquest valor seran reduïts convenientment.

en: Only files with the following extensions are allowed: %files-allowed.
ca: Només els fitxers amb les següents extensions estan permesos: %files-allowed.

en: The file is %filesize exceeding the maximum file size of %maxsize.
ca: L'arxiu, de %filesize, excedeix el màxim permès de %maxsize.

en: File browser
ca: Navegador de fitxers

en: Configuration profiles
ca: Perfils de configuració

en: Absolute URLs
ca: URL absoluts

en: Check if you want IMCE to return absolute file URLs.
ca: Marca-ho si voleu que l'IMCE generi URL de fitxers absoluts.

en: Default behaviour for existing files during file uploads
ca: Comportament per defecte per a fitxers existent durant la càrrega de fitxers

en: Replace the existing file with the new one
ca: Reemplaça el fitxer existent amb el nou

en: Default method for creating thumbnails
ca: Mètode per defecte per a crear miniatures

en: Assigned profile
ca: Perfil assignat

en: Assign profiles to user roles.
ca: Assigna perfils als rols d'usuari

en: Maximum image resolution
ca: Resolució màxima de la imatge

en: Width x Height
ca: Amplada x Alçada

en: Create a new image
ca: Crea una nova imatge

en: An illegal choice has been detected. Please contact the site administrator.
ca: S'ha detectat una opció il·legal. Si us plau, contacteu amb l'administrador del lloc.

en: Upload failed.
ca: Ha fallat la càrrega.

en: %filename is not an image.
ca: %filename no és una imatge.

en: Illegal choice %choice in !name element.
ca: Elecció %choice il·legal a l'element !name.

en: Uploading %filename...
ca: Carregant %filename...

en: Send to @app
ca: Enviar a @app

en: Tips
ca: Consells

en: !num files using !dirsize of !quota
ca: !num fitxers utilitzant !dirsize de !quota

en: unlimited quota
ca: quota il·limitada

en: Clear log
ca: Neteja el registre

en: Insert file
ca: Inserta el fitxer
