Invite (6.x-2.0-beta3) - en to id translation catalogue (34 entries)

en: Request new password via e-mail.
id: Minta sandi baru lewat email.

en: E-mail
id: Email

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Username
id: Nama pengguna

en: Subject
id: Judul

en: Cancel
id: Batal

en: view
id: tampilan

en: Search
id: Pencarian

en: This action cannot be undone.
id: Tindakan ini tidak bisa dikembalikan.

en: Message
id: Pesan

en: Settings
id: Pengaturan

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: link
id: tautan

en: Advanced settings
id: Pengaturan lanjutan

en: Created
id: Dibuat

en: To
id: Untuk

en: From
id: Dari

en: Filter
id: Saring

en: Expires
id: Kadaluarsa

en: Pending
id: Tertunda

en: Clear
id: Bersihkan

en: View user profile.
id: Lihat profil pengguna.

en: Request new password
id: Lupa sandi

en: Visitors can create accounts and no administrator approval is required.
id: Pengunjung bisa mendaftar tanpa persetujuan administrator.

en: Role settings
id: pengaturan peran

en: unlimited
id: Tidak terbatas

en: E-mail settings
id: Pengaturan surel

en: Replacement patterns
id: Pola-pola penggantian

en: site
id: situs

en: Deleted
id: Terhapus

en: Successful
id: Berhasil baik

en: details
id: detil

en: Joined
id: Bergabung

en: Text to display
id: Teks untuk ditampilkan
