Invoice (6.x-1.0) - en to id translation catalogue (30 entries)

en: Title
id: Judul

en: Body
id: Isi

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Actions
id: Tindakan-tindakan

en: Description
id: Deskripsi

en: optional
id: opsional

en: Quantity
id: Kuantitas

en: Edit
id: Sunting

en: Date
id: Tanggal

en: Country
id: Negara

en: Weight
id: Bobot

en: General settings
id: Pengaturan umum

en: Save
id: Simpan

en: Add item
id: Tambah pokok menu

en: Error
id: Kesalahan

en: Created
id: Dibuat

en: Optional. In the menu, the heavier items will sink and the lighter items will be positioned nearer the top.
id: Pilihan. Pada menu, semakin besar angka maka akan ditempatkan semakin ke bawah, begitu juga sebaliknya.

en: Date format
id: Format tanggal

en: Page
id: Halaman

en: Locale
id: Lokal

en: Count
id: Jumlah

en: Customer
id: Pelanggan

en: Phone
id: Telepon

en: Invoices
id: Invoice

en: Street
id: Jalan

en: City
id: Kota

en: Empty
id: Kosong

en: sort by @s
id: urutkan berdasarkan @s

en: Invoice number
id: Nomor Invoice
